Ako vybrať výživové doplnky: Rady a odporúčania pre spotrebiteľov

Čoraz viac odborníkov na výživu zastáva názor, že výživové doplnky sú v dnešnej dobe nevyhnutnosťou. To aj vtedy, keď sa snažíte stravovať zdravo, pestro a vyvážene. Dôvod je ten, že väčšina z nás je vystavená vysokej miere stresu a znečisteniu životného prostredia. Samozrejme, ani kvalita potravín už dávno nie je taká ako kedysi.

Ako vybrať výživové doplnky: Rady a odporúčania pre spotrebiteľov
(zdroj: unsplash.com)

Stále platí, že strava je základ. Avšak výživové doplnky a vitamíny Valentis sú dobrým riešením na doplnenie niektorých vitamínov, minerálov, stopových prvkov či antioxidantov do organizmu.

Mnohí si však z pestrej palety doplnkov výživy jednoducho vybrať nevedia. Patríte do tejto skupiny? V tom prípade sa vám zíde niekoľko užitočných rád.

Ako vybrať výživové doplnky?

Čítajte zloženie alebo si nechajte poradiť

Cena by ani zďaleka nemala byť základným kritériom pri výbere výživových doplnkov. Kľúčové je čítať zloženie a zamerať sa na množstvo zastúpených účinných látok.

Pozor si treba dať aj na prídavné zložky, ako napríklad konzervanty, sladidlá či farbivá. Platí, že čím menej ich produkt obsahuje, tým lepšie.

Ak ste v tomto smere úplný laik, požiadajte o pomoc odborníka. Ideálne takého, ktorý vám nezávislo poradí a pomôže vybrať z viacerých výživových doplnkov ten najlepší.

Pred tabletkami preferujte kapsuly

Ak vás trápi anémia – ako doplniť železo vitamíny a vyberáte si medzi doplnkom výživy vo forme tabliet a kapsúl, voľte druhú možnosť. Pri kapsulách máte zvyčajne záruku, že obsahujú látky, ktoré majú schopnosť dostať účinnú látku presne tam, kde je to potrebné.

Napríklad SmartHit Ferrum – výživový doplnok železo je doplnok výživy v kapsuliach v lipozomálnej forme, ktorá je niekoľkokrát vyššie vstrebateľná ako bežné železo. Okrem toho má minimum nežiaducich účinkov a je šetrný k tráviacemu traktu.

Neverte reklamám, ktoré sľubujú zázraky

Pri voľbe výživového doplnku sa nenechajte zlákať zázračnými sľubmi v reklamách. Ak chcete mať pevné zdravie, dostatok energie a pozitívnu myseľ, samotný doplnok výživy vám nikdy stačiť nebude. Základom je zdravá, pestrá a vyvážená strava a celkovo zdravý životný štýl.

Ujasnite si účel použitia konkrétneho doplnku stravy

Väčšina internetových lekární či obchodov ponúka doplnky výživy prehľadne usporiadané do kategórií. Ak vás často trápia vírusy, hľadajte výživový doplnok v kategórií imunita. Máte problém s bolesťami kolien? Pátrajte v skupine suplementov, ktorá je určená na kĺby, kosti a svaly.

Nakupujte kvalitné výživové doplnky od overených výrobcov

Jedným z dôležitých kritérií pri výbere doplnkov stravy je značka produktu, resp. výrobca. Zásadne sa vyhnite tým, ktoré nepoznáte alebo ich ponúkajú podozrivé internetové obchody.

Nezabudnite si prečítať recenzie nielen na konkrétny produkt, ale aj na výrobcu. Vezmite do úvahy, aká je filozofia podnikania konkrétnej firmy, či berie ohľad na životné prostredie a tak ďalej. Mnohé spoločnosti sa snažia prinášať na trh prírodné produkty a pri ich produkcii je pre nich dôležitá udržateľnosť.

Preštudujte si spôsob užívania

Niektoré výživové doplnky treba užívať pravidelne a dlhodobo, aby sa prejavil ich pozitívny účinok a tiež dennú dávku rozdeliť, napríklad na tri časti, teda užívať ju ráno, naobed i večer pred spaním. Naopak, iné doplnky stravy stačí užiť raz denne, napríklad ráno.

Tieto informácie sú dôležité najmä pre tých, ktorí žijú hektickým spôsobom života, pretože sa im ľahko môže stať, že počas dňa jednoducho doplnok výživy užiť zabudnú.

Tip na záver: Výživové doplnky a vitamíny Valentis môžu byť riešením

Spoločnosť Valentis je medzinárodná farmaceutická spoločnosť. Pri výrobe doplnkov výživy využíva najmodernejšie technológie s cieľom pomáhať ľuďom udržať si zdravie najprirodzenejším spôsobom.

Firma má zastúpenie v 22 krajinách a viac ako 100-ročnú tradíciu. Mnohé výživové doplnky tejto spoločnosti patria na trhu k najznámejším a majú množstvo pozitívnych recenzií.

Komerčný článok