Ako prestať jesť sladké a cukor? Takto jednoducho ho možno nahradiť

Poznáte to, dáte si jednu kocku čokolády, dve, tri, a nakoniec je celá tablička čokolády preč. Aj tak môže vyzerať veľká chuť na sladké. Ak vás takéto chúťky chytajú častejšie, potom to už môže byť problém. A to nie len estetický, čo sa týka postavy, ale hlavne zdravotný. Ako si odvyknúť jesť sladkosti a čo pomáha?

Ako prestať jesť sladké a cukor Takto jednoducho ho možno nahradiť
Zdroj: unsplash.com

Necukriť kávu, čaj a vynechajte sladené nápoje

Práve týmito spôsobmi sa cukor prijíma najčastejšie. Na internete nájdete veľa obrázkov, koľko kociek cukru sa nachádza v takom nápoji a koľko v takom. V prípade, že ste zvyknutí piť sladené nápoje, skúste ich nahradiť čistou vodou, minerálkou a vodou s citrónom. Tiež sa vyhnite cukreniu kávy a čajov, vyskúšajte ich vypiť bez sladenia alebo si dajte do čaju len med.

Ovocie namiesto sladkostí?

Áno, vieme, že aj ovocie obsahuje cukor, no nie ten biely, rafinovaný, ale ten zdravší. A okrem toho, ovocie vám dá toho viac, ako obyčajná doboška. Vitamíny, minerály a rôzne benefity pre vaše zdravie. Taktiež vás aj na dlhšiu dobu zasýti, keďže veľa druhov ovocia obsahuje vlákninu. Sami môžete pociťovať, že keď zjete niečo sladké, o pár desiatok minút ste už aj tak hladní.