3 recepty na najlepšie letné limonády, ktoré vás schladia

Svieže limonády sa neodmysliteľne spájajú s letom a vysokými teplotami. A ak vás už omrzela len obyčajná voda alebo len voda s citrónom, limonády sú pre vás najlepšou možnosťou. Ukážeme vám limonády, ktoré si zamilujete a nebudete chcieť, aby sa leto a vysoké teploty skončili.

3 recepty na najlepšie letné limonády, ktoré vás schladia
Zdroj: unsplash.com

Uhorková limonáda

Na začiatok si dáme niečo menej obvyklé, a to práve túto uhorkovú limonádu s citrónom. Keďže uhorky obsahujú veľké množstvo vody, dodajú limonáde len sviežu chuť a citrón ju len zvýrazní. Na túto limonádu potrebujete dva litre vody, polku citróna, pol veľkej nakrájanej uhorky a mätu. Citrón vyžmýkajte do vody, pridajte tam uhorku a mätu, všetko trochu pomiešajte aby sa uvoľnila chuť. Tak ako do každej limonády, tak aj do tejto môžete pridať ľad.

Melónová limonáda

Melón je v lete jednoducho hit a prečo by ste si z neho nemohli spraviť aj osviežujúcu limonádu? Okrem chuti melónu tam budete cítiť aj podtón vanilky a mäty. Budete potrebovať menší melón, šťavu z citróna, vanilkový sirup alebo extrakt, ľad a lístky mäty. Všetko zmiešate, prihodíte ľad a môžete podávať.

Čučoriedková limonáda

Keďže k letu neodmysliteľne patrí aj zber a zaváranie čučoriedok, nemohli by sme čučoriedkovú limonádu v tomto zozname vynechať. Stačí vám na ňu pár lyžičiek cukru (výber druhu je na vás), čerstvé čučoriedky a šťava z limetky. Podávajte ju taktiež s ľadom a na vrchu s plátkom citrónu.