Výhody prečo kúpiť overený jazdený vozík

Pri kúpe vysokozdvižného vozíka sa neraz rozhodujeme medzi novým a ojazdeným modelom. Nové vozíky síce majú svoje výhody, množstvo prínosov však plynie aj z kúpy ojazdených zariadení. Potrebné je však zohľadniť viacero faktorov nehovoriac o tom, že vysokozdvižný, paletový a elektrický paletový vozík treba kupovať výhradne od overeného predajcu!

Výhody prečo kúpiť overený jazdený vozík
(zdroj: komerčný článok)

Ak uvažujete nad kúpou vysokozdvižného vozíka, spomaľte a zbytočne sa neponáhľajte. Ešte pred samotnou kúpou sa totiž oplatí zvážiť aj iné možnosti, ktorými je možné tento dlhodobý majetok nadobudnúť. Rozumným krokom môže byť napríklad kúpa ojazdeného zariadenia. Vysokozdvižný, paletový a elektrický paletový vozík z druhej ruky môže byť totiž pre váš podnik rozumnou a finančne výhodnou voľbou, ktorá so sebou nesie aj viacero ďalších výhod – napríklad týchto.

Nižšia cena

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste rozhodne mali zvážiť možnosť kúpiť ojazdený vysokozdvižný vozík namiesto nového zariadenia, je jeho cena, ktorá je v porovnaní s novým vozíkom výrazne nižšia. Vysokozdvižný vozík z druhej ruky má síce už čo-to za sebou, avšak pre tých, ktorí majú len obmedzený rozpočet a hľadajú cenovo dostupnejšie riešenie, je práve jazdený vozík výborným riešením.

Hodnota za peniaze

Používaný vysokozdvižný či paletový vozík môže novému majiteľovi priniesť vysokú hodnotu za relatívne málo peňazí. Mnohé z vozíkov, ktoré už boli používané, majú síce určitú históriu, nič to však nemení na tom, že môžu byť absolútne spoľahlivé a poskytovať plnohodnotný výkon. Na čo však netreba zabúdať je výber spoľahlivého predajcu, ktorý ponúka výhradne overené a spoľahlivé zariadenia s poskytnutím kvalitného servisu.

Nižšie poistenie a daň

Okrem nižšej nákupnej ceny sa výhoda ojazdeného vysokozdvižného vozíka premieta aj do nižšej dane a nižších platieb za poistné. Výška poistného na starších zariadeniach je spravidla nižšia, keďže je v porovnaní s novými zariadeniami nižšia aj ich reálna hodnota. To isté platí aj v prípade daňových povinností, ktoré sú v prípade kúpy ojazdených vozíkov nižšie. Mesačná suma týchto finančných úspor sa vám síce nemusí zdať vysoká, ak si ju však premietnete do ročných úspor, verte, že rozhodne nepôjde o zanedbateľnú čiastku.

Menšia hodnota odpisu

Nákup už používaného vysokozdvižného vozíka má pre spoločnosť význam aj z účtovného hľadiska. Rovnako ako v prípade vozidiel, aj v prípade vysokozdvižných vozíkov totiž platí, že svoju hodnotu veľmi rýchlo strácajú. V prípade ojazdených vozidiel však spravidla platí, že väčšou časťou svojho hodnotového odpisu už prešli, a tak je ich hodnota omnoho stabilnejšia.

Dôkladná kontrola a servis

Overení predajcovia vysokozdvižných vozíkov si dajú záležať na tom, aby zariadenia, ktoré predávajú, prešli najskôr dôkladnou kontrolou, rovnako ako aj prípadným servisným zásahom. Potenciálny záujemca má tak istotu, že ak je predajca seriózny, tak každý jeden vozík, ktorý predáva, je plne funkčný, spoľahlivý a jeho technický stav vyhovuje okamžitému používaniu.

Ak uvažujete nad kúpou vysokozdvižného, paletového alebo elektrického paletového vozíka, môže byť práve kúpa ojazdeného modelu rozumnou voľbou. Výhodou je nižšia počiatočná investícia, úspora na operatívnych výdavkoch a nižší odpis, rovnako ako aj dôkladný servis, ktorým vozík prešiel v prípade, ak ste si vybrali spoľahlivého a overeného predajcu. Ak teda hľadáte spoľahlivý a cenovo dostupný vysokozdvižný vozík pre potreby svojho podnikania, s veľkou pravdepodobnosťou ste práve našli riešenie.

Komerčný článok