Veľké výhľady z malých kopcov – užite si panorámy na Západom Slovensku

Hoci Západné Slovensko nie je v popredí čo sa týka nadmorských výšok, napriek tomu ponúka krásne výhľady na okolitú scenériu. Tie ponúkajú niekoľké zrúcaniny, vrchy či rozhľadne a iné stavebné skvosty. Využite pekné jarné počasie a spoznajte krásy Západného Slovenska.

Veľké výhľady z malých kopcov – užite si panorámy na Západom Slovensku
(zdroj: unsplash.com)

Ak patríte k milovníkom turistiky, zamierte do Malých Karpát. Ich nenápadné vrchy zasadené v lone prírody ponúkajú unikátne výhľady. Ak chcete navštíviť aj hrady a zámky na Slovensku alebo ich pozostatky, vydajte sa na turistickú trasu na Hrad Ostrý Kameň. Dostanete sa k nemu od Smolenického zámku cez Záruby po hrebeni Malých Karpát. Kratšia cesta vedie priamo z Bukovej, no je o niečo strmšia, avšak za to ponúkne nádherné výhľady na Bukovskú priehradu a široké okolie. V Malých Karpatoch si nenechajte ujsť ani návštevu Vápennej, kde nájdete Rozhľadňu Roštún s unikátnym výhľadom.

Blíži sa víkend či prázdniny a vy premýšľate kam na výlety s deťmi, tak navštívte Mestské hradby Trnava. Jedinečné výhľady na historické mesto Slovenska v spojení so zábavnou hrou pre deti. Hra Záhada Mocného opasku v sebe spája nielen históriu, postavy v životnej veľkosti, ale aj rôzne príbehy, hádanky či rôzne prekvapenia. GPS hra pre celú rodinu je inštalovaná v meste počas celého roka. Na skok od Trnavy sa nachádza aj jedna z dominánt hlavného mesta Slovenska. Devínsky hrad disponuje bohatými dejinami a nielen to. Vypína sa totiž na hradnej skale nad sútokom Dunaja a Moravy, vďaka čomu ponúka skutočne nádherné výhľady.

Pochádzate z iného kúta Slovenska ako je západ a túžite vyhľadávať aj niečo iné ako len kam na výlet Žilina, Košice či Banská Bystrica? Spoznajte slovenského hrdinu a užite si okolitú panorámu. Reč je o Mohyle M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom. Obrovská dominantná stavba so štyrmi obeliskami symbolizuje obete leteckého nešťastia a štyri krajiny, kde hrdina pôsobil. Zaujímavým architektonickým dielom je aj Hrad Branč. Ponúka nenáročný výstup a kruhové výhľady na Myjavu či Biele Karpaty.

Komerčný článok