Špedícia v praxi: 3 dôvody, prečo by ste mali využívať špedičnú firmu

Každý je na niečo expert. Vy ste možno nepremožiteľný v šachovej partii, váš sused je zase majster sveta v šípkach. Za úspechom sa neoddeliteľne skrývajú tisíce hodín tréningu. Ani špedícia nie je výnimkou. Ak sa v nej niekto chce vyznať, musí preto obetovať časť svojho života. Váš balíček vďaka špeditérovi odcestuje bezpečne a rýchlo do sveta bez toho, aby ste si nad tým lámali hlavu. Znie to lákavo?

Špedícia v praxi: 3 dôvody, prečo by ste mali využívať špedičnú firmu
(zdroj: unsplash.com)

Majster vo svojom obore

Špeditér je povolanie, ktoré si vyžaduje kvalitnú stoličku a kancelársky stôl s počítačom. Mnoho zamestnancov pracujúcich v kancelárii môže nadávať. Sedia na teplom mieste, obvolávajú a vybavujú a do toho si popíjajú kávu. Je to však pravda?

Špeditéri sú v prvom rade odborníci na logistiku a prepravu. Majú rozsiahle znalosti a skúsenosti s riadením pohybu tovaru cez hranice, vrátane znalosti s rôznym druhom dopravy, ako je letecká, námorná a pozemná doprava.

Dennodenne poskytujú cenné rady svojim zákazníkom o prepravných predpisoch, požiadavkách na dokumentáciu, postupoch colného odbavenia a iných záležitostiach súvisiacich s logistikou. Neznie to už tak jednoducho, však? Tu ich práca ani zďaleka nekončí.

Vynikajú v najnovších trendoch, technológiách a osvedčených postupoch. Vyznajú sa v predpisoch a požiadavkách, ako sú zákony o dovoze a vývoze, tarify a obchodné dohody. Tak dokážu zabezpečiť, že zásielky ich klientov budú v súlade so všetkými nariadeniami.

Znie to výhodne?

O to výhodnejšie to v skutočnosti je. Špedícia, konkrétne špedičná spoločnosť vytvára efektívne riešenia pre zákazníkov, ktorí potrebujú prepraviť tovar. Nadviazali vzťahy s dopravcami a môžu v mene svojich klientov vyjednať výhodné sadzby.

Okrem vyjednávania nižších sadzieb dokážu špeditéri optimalizovať prepravné trasy, aby znížili prepravné náklady. Taktiež radia v oblasti efektívnejších spôsobov prepravy, medzi ktoré patrí konsolidácia zásielok alebo používanie intermodálnej prepravy.

Špeditéri pomáhajú podnikom ušetriť peniaze na nákladoch za skladovanie. Koordináciou pohybu tovaru a optimalizáciou harmonogramov dodávok minimalizujú čas, ktorý tovar strávi prepravou, a znížiť potrebu skladovania.

Vďaka spolupráci so špedičnou firmou môžu zákazníci profitovať z ich odborných znalostí a rokmi praxe. Ak máte v pláne vybudovať spoločnosť s vysokým ziskom, nákladná preprava a špeditéri v tom hrajú dôležitú rolu.

Náklad v priekope?

Určite ste už počuli o rôznych nehodách ako je uviaznutá loď či prevrátené kamióny na horských priechodoch. Špedičná spoločnosť takúto udalosť veľmi nemá ako ovplyvniť. Treba sa však na veci pozerať aj z druheho uhla pohľadu.

Špeditéri ponúkajú poistenie nákladu na ochranu tovaru počas prepravy a môžu poradiť o najlepších postupoch balenia a manipulácie, aby sa minimalizovalo riziko poškodenia alebo straty počas prepravy. Spôsob balenia musí byť v súlade s predpismi.

Svojím zákazníkom pomáhajú pri výbere správneho poistného krytia pre dané zásielky a taktiež pomáhajú pri podávaní žiadostí v prípade straty či poškodenia. Zákazníkom to dodá pokoj na duši s vedomím, že ich tovar je chránený v prípade nepredvídaných udalostí.

Vďaka spolupráci so špeditérom v ňom získate výhodu jeho vedomosti a odborných znalostí z praxe. Získate na mieru optimalizovaný logistický proces, množstvo času navyše a ušetrený balík peňazí. Medzinárodná preprava sa bez špeditéra vykonáva ťažko.

Komerčný článok