Ako zorganizovať dokonalú „ladies night“? Plánuje vopred!

Povinnosťou družičiek je okrem pomoci pri priebehu svadby aj organizácia rozlúčky so slobodou. V súčasnosti to pre nevestine kamarátky môže znamenať stres, pretože zo zahraničia prichádza mnoho trendov, bez ktorých údajne dokonalá rozlúčka ani nemôže prebehnúť. Čo sú teda tie trendy a naozaj niektorý z nich nemôže na vašej oslave chýbať?

Ako zorganizovať dokonalú „ladies night“? Plánuje vopred!
(zdroj: unsplash.com)

Tradičná alebo moderná?

Rozlúčka so slobodou nemusí vždy vyzerať ako divoká párty v disco klube, po ktorej si nikto nič nepamätá. Ak ste skôr pokojnejšie a usadenejšie typy, môže ísť aj o obyčajné posedenie na chate alebo doma spojené s občerstvením a jemnou hudbou. V niektorých obciach sa napríklad ešte stále dodržiavajú staré zvyky a tradície a rozlúčka so slobodou u nevesty spočíva v tom, že sa družičky a nevesta venujú príprave obradných predmetov pre nevestu, ženícha, družbov a družičky, takzvané „pierkoviny“.

Naplánujte si všetko vopred

Ak ste hlavná družička alebo družička, ktorá organizuje rozlúčku so slobodou, v prvom rade sa opýtajte nevesty, či má rada prekvapenia. Nie je nič horšie, ako keď je celý večer nepríjemný tej najpovolanejšej osobe. Nevesta by vám mala poskytnúť zoznam hostí, nie vždy sa totiž všetky družičky aj osobne poznajú. Rozdeľte si s ostatnými úlohy, aby vám plánovanie išlo ľahšie. Ujasnite si aj rozpočet, ktorý máte k dispozícii – od toho sa budú odvíjať prípadné darčeky, prenájom priestoru a iné aktivity.

Darujte spomienku

Klasickými darčekmi, ktoré sa k rozlúčke dávajú, patria šerpy (tie sú aj pre družičky), alebo napríklad saténový župan s nápisom Nevesta, jemné náušnice alebo náhrdelník, poháre s monogramom nových iniciálok, fotoalbum, spoločná fotka všetkých účastníčok či portréty budúcich novomanželov. Môžete však darovať aj samotnú oslavu – zaplaťte občerstvenie, priestor, prípadne nejaký kultúrny program. Miesto podujatia vyberajte v závislosti od počtu zúčastnených. S vyšším počtom je lepšie prenajať si reštauráciu alebo nejaký welness. Najjednoduchšie je organizovať rozlúčku u niekoho doma, kto má na to dostatočný priestor. V letných mesiacoch z toho môžete urobiť napríklad aj garden party.