Parfum by mal sedieť aj vašej osobnosti – viete ako?

Vybrať si správny parfum dokáže byť niekedy celá veda. Do úvahy musíte brať viacero faktorov, ale často sa zabúda na to najpodstatnejšie – že správna vôňa by vám okrem iného mala aj zvýšiť sebavedomie a podčiarknuť vašu osobnosť. V nasledujúcom článku sa vám aspoň trochu pokúsime pomôcť základnými charakteristikami, podľa ktorých sa môžete vo svete vôní zorientovať.

Parfum by mal sedieť aj vašej osobnosti – viete ako?
(zdroj: unsplash.com)

Pre všetkých romantikov

Každý človek je jedinečný a má špecifické vlastnosti, vďaka ktorým je tým, kým je. Niekto je temperamentnejší, niekto citlivejší a nájsť práve pre seba tú pravú vôňu môže byť niekedy ťažké. Ste čerstvo zamilovaní, prípadne romantici? V tom prípade je pre vás vhodná akákoľvek vôňa s kvetinovou esenciou. Môžete si vybrať takú, ktorá obsahuje esenciu z jedného konkrétneho kvetu, alebo zmesi tropických či poľných kvetov. K romantickej povahe sa vynikajúco hodia aj jemné vášnivé vône, ako je napríklad vôňa granátového jablka alebo pižma. Prečo sa k romantike hodia práve kvety? Pretože kvetinové vône pripomínajú detstvo, s ktorým sa spája príjemný pocit bezpečia a lásky.

Tí, ktorí záhady nielen riešia, ale aj vytvárajú

Niektorí ľudia milujú záhady a radi ako jedna z nich pôsobia, pretože tajomstvá sú prejavom sexappealu a žiadostivosti. Takýmto ľuďom väčšinou vyhovujú komplexné vône ako bergamot, jazmín alebo ruža. Zvoliť však môžu aj hlboké zemité vône, napríklad myrhu, škoricu, pačuli či tureckú ružu. Ľuďom, ktorí zasa navonok pôsobia silne, no vo vnútri veľmi citliví, sa hodí trebárs vôňa tabaku, medu alebo brezy. Takéto vône nájdete v dámskych aj pánskych parfumoch, dokonca sú často esenciou tzv. unisex parfumov. Ak nakupujte online, nezabúdajte na zľavové kupóny a zľavové kódy z Kuponyzdarma.sk, vďaka ktorým ušetríte aj desiatky eur pri každom nákupe online.

Citrusy pridávajú energiu

Energickým osobnostiam s veľkým temperamentom a dynamickosťou odporúčame parfumy s citrusovými esenciami. Pri únave vám stačí dať si takéhoto parfumu iba kvapku a energia sa akoby zázrakom hneď vráti. Vône môžu podporiť aj vašu snahu niečo urobiť, napríklad pôsobiť rafinovane a zvádzať. V tom prípade postačí v parfume vetiver, santalové drevo alebo céder. Iba takíto ľudia totiž dokážu a mali by nosiť drevité vône. Všeobecne ich uprednostňujú muži, pretože pripomínajú divočinu a nespútanosť. A pre tých, ktorí radi cestujú a hľadajú dobrodružstvo, odporúčame podmanivé jantárové alebo orientálne vône. Za orientálne vône sa považujú vanilka, koriander alebo škorica.

Ak stále neviete, ktorý je ten pravý pre vás, na stránkach nákupnej poradne vybrali najlepšie dámske vône, ale aj tie najlepšie pánske parfémy.