Už ste niekedy videli model lode vo fľaši? Pravdepodobne áno. No pochybujeme, že ste niekedy videli miniatúrny svet v skúmavke. To je úplne v poriadku, nejde o každodenný pohľad, no práve vďaka tomu sú tieto magické zázraky také špeciálne.

Ide o diela holandskej umelkyne Rosy de Jong. Na ich tvorbu používa rôzne materiály – paličky kúpené pre jej domáceho miláčika, kamene z Karibiku, či piesok z Monument Valley.

Ako miesto, do ktorého ukladá miniatúrne svety používa drobné skúmavky a vodné valce. Jej maličké svety sú súčasťou série zvanej Micro Matter a môžete sa o nej viac dozvedieť na jej webovej stránke.

Taktiež plánuje spustiť online obchod, takže jedného dňa budeme môcť vlastniť takéto ohromujúce miniatúrne svety aj my.

miniature-buildings-inside-test-tubes-micro-matter-rosa-de-jong-2 miniature-buildings-inside-test-tubes-micro-matter-rosa-de-jong-5 miniature-buildings-inside-test-tubes-micro-matter-rosa-de-jong-8 miniature-buildings-inside-test-tubes-micro-matter-rosa-de-jong-10 miniature-buildings-inside-test-tubes-micro-matter-rosa-de-jong-11 miniature-buildings-inside-test-tubes-micro-matter-rosa-de-jong-12 miniature-buildings-inside-test-tubes-micro-matter-rosa-de-jong-14 miniature-buildings-inside-test-tubes-micro-matter-rosa-de-jong-16 miniature-buildings-inside-test-tubes-micro-matter-rosa-de-jong-19 miniature-buildings-inside-test-tubes-micro-matter-rosa-de-jong-20 miniature-buildings-inside-test-tubes-micro-matter-rosa-de-jong-26


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  TripAdvisor radí: Toto je najlepší hotel na svete