Vyzerá to tak, že Audi sa konečne rozhodla hodiť rukavicu svojim súperom, akými sú Cadillac, Lexus, Mercedes-Benz, a Land Rover. Dôvodom je jej najnovší koncept vozidla: nezmenšené, luxusné SUV s názvom Q8, predstavené na tohtoročnom autosalóne v Detroite. A hoci je to iba koncept, firma už potvrdila, že je to základ pre výrobný model, ktorý sa dostane na trh v roku 2018.

Dokonca aj medzi SUVčkami má Q8 impozantnú siluetu – 5 metrov dĺžka, 2 metre šírka a 3 metrový rázvor. A to ponúka dostatok miesta pre nohy a hlavu vodiča a cestujúcich napriek elegantnejšej a zvažujúcej sa strechy v kupé štýle. A zatiaľ čo vonkajší dizajn a technológia v kabíne (ovládacia dotyková obrazovka a kontaktný analógový head-up displej) sú veľmi pôsobivé, je to, čo je pod kapotou, čo nás zaujíma.

Toto luxusné SUV je vybavené zásuvným lítium –iónovým spaľovacím hybridným motorom, ktorý dokáže vyprodukovať 333 konský výkon a celkový 516.3 ft-lb krútiaci moment – čo znamená zrýchlenie z 0 na 100 za 5.4 sekúnd a maximálnu rýchlosť 250 kilometrov za hodinu. To je neuveriteľne pôsobivé na vozidlo, ktoré dostane 164 km na galón. My len dúfame, že keď odhalia finálnu cestnú verziu, tak sa bude podobať na tento koncept.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Táto cestovateľská dohoda vám dovolí zobrať vintage Mercedes-Benz roadster na cestu po Taliansku a Francúzsku