Zdroj: blesk.cz

Jiří K. z mestečka Kramolna na Náchodsku je veľký zberateľ. Zbiera ale všetko a nevyhadzuje vôbec nič, takže jeho dom aj záhrada vyzerajú ako skládka, navyše sa v hromadách odpadkov preháňajú myši a potkany.

Zdroj: blesk.cz
Zdroj: blesk.cz


Muž pracoval v technických službách a zrejme sa mu práca stala koníčkom natoľko, aby v nej pokračoval aj doma. Jiří K. má pred dôchodkom, do práce už ale nechodí a tak má veľa času na zbieranie haraburdia, ktoré hromadí v dome, na záhrade, ale aj vo vraku auta.

Zdroj: blesk.cz
Zdroj: blesk.cz

Dáva dokonca aj inzeráty, v ktorých dopytuje ďalšie veci, ktoré mu zrejme chýbajú do zbierky. Naposledy to boli napríklad naťahovací budík, knihy a tyčový mixér. Svojou záľubou ale strpčuje život predovšetkým svojím susedom. “Už u neho boli z hygieny, z odboru životného prostredia a výstavby, hasiči, aj priestupková komisia to riešila, ale nikto s tým nič neurobí,” povedala starostka mesta Jitka Kropáčková.

Zdroj: blesk.cz
Zdroj: blesk.cz

Nielen že má Jiří záhradu plnú odpadu, v ktorom sa darí myšiam aj potkanom, ale z jeho pozemku sa line aj silný zápach. “Má vypnutú vodu, takže močom do PET fliaš, ktoré potom vylieva pozdĺž pozemku. Je to hrozné,” priznala susedka Jana Semeráková.

Zdroj: blesk.cz

Podľa právnika Jaroslava Ortman majú susedia možnosť podať na Jiřího K. žalobu.“Susedia môžu podať takzvanú negatornú žalobu na ochranu vlastníckeho práva. Podľa zákona nikto nemôže obmedzovať druhého v jeho vlastníckych právach,” radí odborník.

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK
Diskusia. Čo si o tom myslíte?
Čítať viac:  Modrovský na Banášovej svadbu nepríde, povedal to bez servítky: Keby sme sa zobrali my, mohlo to dopadnúť TAKTO!