Ilustračné foto.

Obrovské šťastie mal slovenský pretekár na Rely Dakar s číslom 20 Ivan Jakeš. Počas stredajšej tretej etapy najznámejších púštnych pretekoch ho totižto zasiahol blesk! Fanúšikom to na sociálnej sieti oznámil člen Jakešovho tímu Dick Bob Kvetňanský.

Podľa jeho slov sa pretekár cíti dobre a keď budú aj výsledky testov v poriadku, mal by sa Jakeš ešte vrátiť do závodu. „Všetkých Ivanových fanúšikov a priateľov chcem upokojiť – Ivan je v poriadku a pri vedomí! Po zásahu bleskom v búrke mal v 3. etape obrovské šťastie a neoprel sa intuitívne nohou o zem, takže pneumatiky motorky odizolovali elektrický prúd. Sme v nemocnici v argentínskom Jujuy na odobratie krvi, EKG a pozorovanie. Pokiaľ budú výsledky aspoň trochu uspokojivé, bude číslo 20 pokračovať na Dakare,“ napísal Bob.

Pre Ivana Jakeša ide o jubilejnú desiatu účasť na týchto slávnych pretekoch, na ktoré zrejme do smrti nezabudne. Jakeš zaostal za víťazným Španielom Barredom Bortom o 34:39 min, celková Jakešova strata na priebežného lídra je 41:57 min. Po tretej etape je tak zatiaľ na priebežnom 17. mieste.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Najlepšie benefity a možnosti použitia oleja zo škoricovej kôry