Talianski lekári sa pokúšajú zachrániť zrak víťazke regionálnej súťaže krásy Gessice Notárovej, ktorá sa tento týždeň stala obeťou útoku kyselinou. Dvadsaťosemročná žena, ktorej vážne hrozí oslepnutie najmenej na jedno oko, polícii povedala, že ju žieravinou polial jej bývalý priateľ. Muž vinu podľa denníka La Stampa popiera.

Finalistka súťaže Miss Taliansko 2007 sa v utorok neskoro večer v Rimini na severnom pobreží krajiny vracala do svojho bytu, pred ktorým na ňu zaútočil muž, ktorý jej tvár polial tekutinou spôsobujúca vážne poškodenie kože i telesných orgánov. “Edy na mňa čakal pred domom s fľašou v ruke,” povedala vo štvrtok Notárová v riminské nemocnici.

Hovorila o svojom niekdajšom partnerovi Jorgem Edson Tavares, ktorý ju vraj vytrvalo prenasledoval od vlaňajšieho rozchodu, čo vlani v auguste ohlásila polícii.

Policajti Tavaresa zadržali, muž ale pri výsluchu svoju vinu poprel a vyhlásil, že má alibi, ktoré potvrdí iná žena.

Útoky na ženy motivované túžbou po pomste kvôli rozchode sú častejšie skôr v mimoeurópskych krajinách a vážnym problémom sú napríklad v Indii. Ani v Taliansku však nejde o ojedinelý prípad. Terajší zločin sa veľmi podobá útoku na advokátku z neďalekého mesta Pesaro, kvôli ktorej zohavenia kyselinou v roku 2013 bol expriateľ odsúdený na 20 rokov väzenia. Čin, ktorý naplánoval, vtedy vykonali dva najatí páchatelia, ktorí dostali po 12 rokoch väzenia.

Podľa lekárov je Notárová, ktorá pracuje ako cvičiteľka tuleňov, vážne ohrozená stratou zraku, pretože jej kyselina kriticky poškodila jedno oko. “Nezaujíma ma, či zostanem zohavené. Chcem len, aby som neprišla o zrak; keď budem vidieť na jedno oko, budem šťastná,” povedala obeť útoku.

Čítať viac:  Vincze prekvapil celé Slovensko: Jeho vyznanie lásky voči Adele vyráža po pár mesiacoch dych!


Diskusia: Čo si o tom myslíte?