Ilustračné foto: pexels.com

Domov je miesto, kde sa po náročnom pracovnom dni opäť vraciame. Plánujeme relaxovať, starať sa o rodinu a v neposlednom rade aj o domácnosť. Ak ale túžite zútulniť svoj domov a nechcete pritom vyhadzovať polovičku vecí a nábytku čo vlastníte, poradíme si, ako znova oživiť svoju domácnosť bez radikálnych zásahov.

Presvetlite priestor

Domácnosť získa úplne nový nádych. Doslova ožije. Odporúčame vám poodostierať žalúzie, kúpiť jednoduché krátke záclony, dať na steny zrkadlá, steny nafarbiť na bielo a kupovať doplnky v prírodných farbách. Uvidíte, že keď toto dodržíte, domácnosť bude pôsobiť krajšie a útulnejšie. Aj bledá deka na pohovke dokáže osvetliť celý priestor. Skúste to vyskúšať.

Minimum doplnkov

Kedysi nebolo nič nezvyčajné mať preplnené presklenené police. Rôzne sošky a milión sklenených pohárikov zredukujte na minimum. Príliš prepchané police priestor len zbytočne opticky zmenšujú a čo je horšie, oškareďujú. Namiesto preplnených políc priestor oživte dlažbou v imitácii dreva. Drevené prvky domácnosť skrášlia viac, než čokoľvek iné.

Úložný priestor

Najmä v spálňových priestoroch musíme prispôsobovať úložný priestor práve rozmerom miestnosti. Niektoré rodinky sa nemôžu pochváliť veľkou spálňou, čo sa odzrkadľuje aj na usporiadaní skríň, čiže úložného priestoru. Odporúčame vám oblečenie rozdeľovať podľa sezón – jar/ leto a jeseň/ zima. Oblečenie, ktoré si nadchádzajúcu sezónu nebudete obliekať, odložte na spodok vstavaných skríň, poprípade do nadstavcov. Priestor v skriniach bude vzdušný a vy tak získate prehľad v tom, čo kde máte.

Vďaka správnemu usporiadaniu oblečenia a nábytku priestor dokonale prevzdušníte. Nábytok dávajte minimálne dvadsať centimetrov od steny, zaobstarajte si krb, alebo si rovno kúpte peletové krbové kachle.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Čo o vás prezradí dĺžka prstenníka?