To, čo Nový Čas predpovedal, sa stalo skutočnosťou! Kontroverzná košická podnikateľka Nora Mojsejová (58) sa v sobotu vydala za Františka Kabrheľa Versačeho (40), ktorý ju ešte nedávno chcel poslať za mreže.

Po tom, čo sa s Norou opäť skamarátili, však zmenil názor a to viedlo až k najšokujúcejšej svadbe šoubiznisu! Mladomanželia však mali na sobáš vážny dôvod, vďaka nemu sa totiž Nora môže vyhnúť hroziacej base! V sobotu ráno sa Nora Mojsejová vybrala z Košíc do Nitry a tam došlo k udalosti, ktorá šokovala aj pobavila celé Slovensko. Vydala sa totiž za bývalého účastníka reality show Mojsejovci Františka Kabrheľa, známeho ako Versače. Ten s ňou viedol súdny spor za nesplatenú pôžičku 853 000 eur, čo však ona odmietala. Nedávno sa však v civilnom procese zmierili.

Okresný súd v Košiciach ale v decembri Nore vymeral za podvod 10 rokov nepodmienečne, rozsudok nie je právoplatný. „Podniknem kroky, takto to nenechám. Aby niekto odsúdil človeka za nič. Rozsudok ma zaráža. Ona nie je vrahyňa ani nič iné,“ vyhlásil po pojednávaní šokovaný Versače. Nový Čas vtedy ako prvý upozornil na to, že Mojsejová sa môže vyhnúť väzeniu tak, že sa za svojho protivníka vydá a on ako jej blízka osoba môže trestné oznámenie stiahnuť. A v sobotu sa tak naozaj stalo. Samotná podnikateľka udalosť okomentovala stroho: „Už sa viac nevolám Mojsejová!“

Zapíšu sa do učebníc práva?

Renomovaný právnik Juraj Bizoň pre Nový Čas potvrdil, že táto neuveriteľná svadba môže byť na Slovensku doslova „prelomová“. „To manželstvo aj keď vyzerá zvláštne, je platné. A to aj napriek tomu, že po sobáši každý odišiel iným smerom a nebola tam ani “svadobná noc,“ vyhlásil Bizoň s tým, že teraz budú súdy skúmať, či tento krok postačí na to, aby mohol Versače ako Norin manžel stiahnuť trestné oznámenie na podnikateľku a ona sa tak vyhla hroziacemu trestu.

Čítať viac:  Rozborilov lekár, ktorý skončil ako bezdomovec: Máme informácie z jeho misie v Afrike! Ide mu tam o život!

„Ak naozaj súd rozhodne, že to stačí, tak sa tento prípad zapíše do učebníc práva,“ povedal pre Nový Čas právnik. Samotná Mojsejová sa k svojej najnovšej svadbe vyjadrovať nechce a podobnú taktiku zvolil aj novomanžel. „Prepáčte, som pracovne v Taliansku,“ povedal nám včera Versače a na otázky viac nereagoval. Ako príbuzný Nory Mojsejovej však teraz môže po predložení sobášneho listu súd požiadať o zastavenie trestného konania a odoprieť súhlas s jej trestným stíhaním.

Pohranice, 7.1.2017, 12.46 hod.

Manžel môže odoprieť trestné stíhanie

Juraj Bizoň, právnik

Príbuzná osoba môže podľa Trestného zákona odoprieť trestné stíhanie. V Česku to súdna prax vyriešila, že by museli byť manželmi už v čase skutku, ale na Slovensku zatiaľ na to judikáty nemáme. Zákon nehovorí, že to musí byť v čase skutku. Na Slovensku nie je judikát, precedens, ktorý by povedal, že už je neskoro na svadbu. Niekedy sa v podobných prípadoch v praxi stáva, že poškodený zmení výpoveď, prizná sa, že nevravel pravdu. Ak nebol ešte trestaný, hrozí mu podmienečný trest a obžalovaný z toho môže vyjsť „čistý.“

Roky plné lásky aj nenávisti

Marec 2005

Začala sa reality show Mojsejovci, kde sa Nora spoznala s Versačem.

December 2008

Versače tvrdí, že Mojsejovej požičal 853 000 €.

December 2009

Vypršal termín, dokedy mala peniaze vrátiť.

December 2010

Kamarátstvo medzi Kabrheľom a podnikateľkou sa skončilo.

Apríl 2012

Prvé pojednávanie, kde si Versače aj s úrokom žiada 1 365 000 €.

Marec 2015

Noru mali vydierať, keď si mala objednať vraždu Kabrheľa, čo ona poprela.

Jún 2016

Ďalšie pojednávanie.

September 2016

Mojsejová sa šokujúco s Versačem objavila pred bytom Mojsejovej priateľky.

Október 2016

Nora sa s rivalom úradne zmierila s tým, že mu do 3 dní musí zaplatiť 853 083 €.

Čítať viac:  Banášová v Česku omylom ukázala viac ako chcela: Ten pohľad od pol pása dole nespustíte z hlavy!

December 2016

Okresný súd Košice I uznal Noru za vinnú z obzvlášť závažného podvodu. Odsúdil ju na 10 rokov nepodmienečne, rozsudok nie je právoplatný.

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK
Diskusia. Čo si o tom myslíte?