Zdroj: pexels.com
Alkoholom opojený mozog dokáže vymyslieť neskutočné šialenosti. Človek navyše stráca zábrany, a tak svoje nápady často aj uskutoční.

Opitý Číňan (45) si pomyslel, že by bolo zábavné strčiť si do zadku živé rybky. Dva vodné tvory druhu Misgurnus anguillicaudatus, merajúce 10 a 15 cm, však začali vystrájať a pustili sa na cestu mužovými črevami. Jedna dokonca prerazila ich stenu, píše TheSun.co.uk. Muža museli v bolestiach okamžite previezť na operačnú sálu, keďže mal vysokú horúčku, nízky tlak a hrozilo mu, že sa u neho rozvinie septický šok z infekcie.

Lekárom sa rybky podarilo z pacienta vybrať, no varujú, že prípad sa mohol skončiť aj oveľa horšie, keby zvieratá plávali ďalej a dostali by sa do vyššie položených orgánov. Muž stále bojuje so silnou infekciou, no predpokladá sa jeho úplné zotavenie.

Ako mohli rybky v črevách prežiť?

Ide o zaujímavý druh akváriových rýb, ktoré dokážu prežiť aj s minimom vody. Skladujú totiž kyslík vo svojom žalúdku. Navyše vedia produkovať vrstvu hlienu, ktorá ich ochráni pred vysušením. Vyznačujú sa aj tým, že rozoznajú zmeny atmosférického tlaku a reagujú na ne zbesilým plávaním. Tvarom pripomínajú úhora a môžu narásť až do dĺžky 30 cm!

 

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK
Diskusia. Čo si o tom myslíte?
Čítať viac:  Zomrela mladá redaktorka († 32) RTVS aj televízie Joj: Záhadná smrť počas silvestrovskej noci!