Delegácia chasidských židov, ktorá sa vypravila na tradičnú náboženskú púť, zažila vo vzduchu veľkú drámu. Na palube Boeingu 767 s 262 pasažiermi a 10 členmi posádky došlo k strate tlaku v kabíne. Okamžite vypadli kyslíkové masky, ktoré si židia nasadili na tváre a mohli dýchať. Potom prišiel čas na modlitby.

Lietadlo malo namierené z londýnskeho letiska Stansted do Rzeszów v Poľsku. Vo vzduchu však došlo k strate tlaku v kabíne, takže veľký Boeing 767 aeroliniek Titan Airways musel núdzovo pristáť. Napínavé dianie na palube zachytil jeden z cestujúcich.

Z okamihu, keď si židia nasadzujú kyslíkové masky, behá mráz po chrbte. Všetci boli vystrašení, ale držali pri sebe. Začali sa modliť a potom spievať aj tradičné židovské piesne. Nakoniec lietadlo dosadlo v poriadku na dráhu na letisku Amsterdam a tragédie bola zažehnaná. “Medzi pasažiermi a posádkou nedošlo k žiadnym zraneniam. Zdravotníci však boli pri pristátí lietadla na dosah, aby sa postarali o bezpečie cestujúcich. Takéto incidenty sú zriedkavé, všetok náš personál je ale vycvičený podľa pravidiel,” vyhlásil hovorca Titan Airways.

Zdroj: blesk.cz

“Titan Airways teraz spolupracujú s pasažiermi na ich ďalších cestovných plánoch,” dodal. Chasidskí židia boli na púti k hrobu Rabbiho Elimelecha Weisbluma, ktorý leží v juhovýchodnej časti Poľska. Túto cestu tradične podnikajú každý rok.

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK
Diskusia. Čo si o tom myslíte?
Čítať viac:  Čitateľ odfotil na bratislavskom letisku známeho slovenského politika: Páni, ten ale zostarol!