Ilustračné foto: pexels.com

Určite ste mali možnosť zachytiť, že taký stabilný hollywoodsky pár ako Angelina Jolie a Brad Pitt sa budú rozvádzať. Nielen oni, ale mnoho obyčajných párov sa po niekoľkých rokoch spolužitia rozhodlo, že pôjdu od seba napriek tomu, že majú spoločne nadobudnutý majetok a spájajú ich deti. Čo ale najčastejšie trápi slovenské páry? Povieme si.

Málo času na partnera/ rodinu

Tým, že väčšinu svojho času trávime v práci, mávame prirodzene menej času na trávenie času vo dvojici, s ratolesťami. Partneri sa postupne odcudzujú, následkom čoho upadajú do krízy, z ktorej sa už len málokedy dokážu dostať. Je uponáhľaná doba a je len na nás, ako si čas dokážeme zorganizovať. Tento zdanlivo veľký problém dokážete vyriešiť pomerne jednoducho. Dôležité je chcieť.

Málo sexu

Okrem spoločne stráveného času chýba partnerom aj sex. Nenavštevujú najznámejšie sexshopy, nemilujú sa tak často, ako kedysi a čo je horšie, aj keď sa milujú, neklape im to. Zintenzívnite milovanie, pretože aj to utužuje vzťahy medzi partnermi.

Výzor toho druhého

Partnerov trápi výzor toho druhého, poprípade podceňujú sami seba. Ak vám robí problém malý penis alebo malé prsia, prečo sa tým vôbec zaoberáte? Vo vzťahu nie je nič dôležitejšie ako vzájomná súhra, pochopenie a podpora toho druhého. Dôležitým pilierom každého vzťahu je komunikácia a ak tá nefunguje, nebude fungovať ani vzťah.

Samozrejme, keď si vyberáte partnera, musí vás nejakým spôsobom priťahovať. Inak nie je možné dať vzťah dokopy. Nefungovalo by to. Neriešte však hlúposti – napríklad to, či si váš potencionálny partner čistí zuby aj zubnou niťou, alebo či si dáva na zuby bieliace pásiky.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Teraz nie od umelca Michaela Beitza