To najcennejšie, čo máme je jednoznačne zdravie. Preto by sme mali robiť všetko, čo je  v našich silách, aby sme ho uchránili. Každá žena bez pochýb miluje vkusnú spodnú bielizeň. Na jej výbere si dávame obzvlášť záležať. Často však dbáme oveľa viac o estetickú stránku, než o kvalitu materiálov. A práve to je zásadnou chybou.

Pokiaľ si chceme kúpiť kvalitnú spodnú bielizeň, ktorá nám skutočne sedí, musíme byť predovšetkým trpezlivé a ochotné skúšať viacero kúskov. Tvar tela každej ženy je jedinečný, obzvlášť pokiaľ ide o prsia. V podprsenke, ale ani v nohavičkách sa nemôžeš cítiť ako v klietke. Privodíš si tým akurát tak neželané zdravotné problémy.

Ktorý typ spodnej bielizne môžeme považovať za „zdravý“?

Klasické nohavičky sú dnes často považované za staromódne a asexuálne. Pravdou však je, že už aj tento typ spodnej bielizne prešiel akousi evolúciou, ktorá ho priviedla do modernej éry. Sú ozvláštnené čipkami, vyrábané z kvalitných materiálov, pohodlné a predovšetkým zdravé pre naše telo. Tieto atribúty z nich robia skvelého kandidáta na každodenné nosenie. Ideálnym riešením je nájsť správne miesto, kde ich kúpite za dobrú cenu. Avšak ani tento typ nohavičiek nemôžeme nosiť vždy a všade. Napríklad pri návšteve fitnes centra je treba siahnuť po priepustnej spodnej bielizni. To platí aj v prípade, že raz za čas nám neublížia ani tango nohavičky, alebo tie zo syntetických materiálov. Dôležité je, aby sme ich nenosili každodenne.

Pokiaľ ide o podprsenky, dnešný trh ponúka naozaj širokú škálu tých najrôznejších typov, či už to sú push-upky, bardotky, vystužené, s kosticami, bez kostíc, športové… Dôležitá je len a len správna veľkosť. Nesmieš byť spútaná, no zároveň musí dobrá podprsenka predstavovať pre tvoje prsia dostatočnú oporu. V opačnom prípade si privodíš len nepríjemné bolesti chrbta. Pri kúpe podprsenky sa neboj poradiť s odborníkmi, ktorí sa v danej oblasti naozaj vyznajú. Často sa tiež hovorí, že nesprávna podprsenka môže spôsobiť rakovinu prsníka. V tomto prípade skús dbať aj o pravidelné samovyšetrenie prsníkov.

V konečnom dôsledku, pri výbere spodnej bielizne dbaj o kvalitu materiálov a vlastné pohodlie. Dnes už nie je problém zohnať kvalitnú, pohodlnú a esteticky príťažlivú spodnú bielizeň. Pozri si napríklad aj bohatú ponuku e-shopu lascana.sk.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Prestaňte robiť to, čo robíte a okamžite sa poďte pozrieť na nezvyčajnú Lindsey Pelas!