Spálil všetko k čomu prišiel a čiernym popolom si pomazal celé telo. Možno preto mu ľudia začali hovoriť muž z popola, zahraničné médiá ho ale prekrstili na najšpinavejšieho muža Európy. Dobrovoľný bezdomovec Ľudovít Doležal pred pár dňami zomrel. Príčinu smrti určí pitva.

Ľudovít Doležal žil na opustenom statku vo škovránok pri Novom Bydžove už roky. S čiernou kožou od popola pripomínal čerta. Ludvík totiž trpel psychickou poruchou, pri ktorej pálil, čo mu prišlo pod ruku a v ešte teplom popole sa váľal a mazal si ho na tvár. Aj kvôli jeho záľube v pálení pneumatík, plastových matracov a ďalších vecí u neho niekoľkokrát zasahovali hasiči. Nikdy sa ale nikomu nič nestalo a Ľudovít ani nikoho neohrozil.

S životným minimom, ktoré poberal od štátu, ale podľa serveru iDnes.cz nevedel vyžiť. Peniaze starostka obce odovzdávala rovno v obchode, kde mu každý deň pripravovali balíček potravín.

Keď však Ludvík v piatok do obchodu neprišiel, začalo to byť miestnej predavačke divné. Kontaktovala miestny opatrovateľský dom – jeho pracovníci v pondelok našli Ľudovíta v opustenom objekte mŕtveho. “Pri ohliadke miesta sme nezistili, že by tam došlo k nejakému cudziemu zavineniu. Napriek tomu bola nariadená zdravotná pitva, “uviedla policajná hovorkyňa Lenka Burýšková.

Ludvík dlhé roky fascinoval fotografov i filmárov. K ohňu mal zvláštny vzťah a vyzeralo to, že už ho plamene ani nepália. Priamo pred filmári siahol pre hrnček doprostred ohňa a nevyzeralo to, že by utrpel nejaká zranenie.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Očarujúca dáma s VEĽKÝMI prednosťami vám ukáže, ako sa pripravuje hamburger