Ilustračné foto: commondreams.org

Omyl, ktorý ju stál život. Dvadsaťštyriročnú Indku nechala jej rodina spáliť potom, čo ju v nemocnici vyhlásili za mŕtvu. Pitva ale neskôr preukázala, že kremácia krásnej Rachny prebehla zaživa.

Rachna Sisodia ležala v nemocnici Sarda v severnej Indii s vážnou infekciou pľúc a podľa lekárov jej nakoniec podľahla. Telo bolo vzápätí odovzdané jej manželovi, ktorý ho s priateľmi odviezol na kremáciu. Tradičný obrad sa odohral asi dve hodiny po tom, čo bola Rachna vyhlásená za mŕtvu.

Rachna spolu s manželom.

Podľa svedkov niekto jej telo z pohrebného obradu vytiahol v presvedčení, že je ešte živá. To nakoniec potvrdila aj pitva obhoreného tela, ktorá odhalila zuhoľnatené častice v jej priedušnici a pľúcach, čo je podľa patológov známka toho, že počas obradu dýchala. Dvaja lekári potom za príčinu smrti označili nie zápal pľúc, ale šok z toho, že bola upálená zaživa.

Do prípadu navyše vstúpil Rachnin strýko, ktorý obvinil jej manžela a desať ďalších mužov, že dievča sexuálne napadli a zabili. Polícia sa jeho obvineniami zaoberá, muži ale vraj zmizli. Jej manžel potom z neznámeho miesta odkázal, že sa rodina jeho manželky len snaží dostať k jeho majetku.

Lekári navyše musia preveriť, či pozostatky, ktoré skúmali, patrili skutočne Rachne. Telo bolo totiž už poriadne spálené. Čaká sa preto na výsledky analýzy DNA.

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK
Diskusia. Čo si o tom myslíte?
Čítať viac:  Mobilná chatka Koleliba od Hristiny Hristovej