Ilustračné foto: commondreams.org

Omyl, ktorý ju stál život. Dvadsaťštyriročnú Indku nechala jej rodina spáliť potom, čo ju v nemocnici vyhlásili za mŕtvu. Pitva ale neskôr preukázala, že kremácia krásnej Rachny prebehla zaživa.

Rachna Sisodia ležala v nemocnici Sarda v severnej Indii s vážnou infekciou pľúc a podľa lekárov jej nakoniec podľahla. Telo bolo vzápätí odovzdané jej manželovi, ktorý ho s priateľmi odviezol na kremáciu. Tradičný obrad sa odohral asi dve hodiny po tom, čo bola Rachna vyhlásená za mŕtvu.

Rachna spolu s manželom.

Podľa svedkov niekto jej telo z pohrebného obradu vytiahol v presvedčení, že je ešte živá. To nakoniec potvrdila aj pitva obhoreného tela, ktorá odhalila zuhoľnatené častice v jej priedušnici a pľúcach, čo je podľa patológov známka toho, že počas obradu dýchala. Dvaja lekári potom za príčinu smrti označili nie zápal pľúc, ale šok z toho, že bola upálená zaživa.

Do prípadu navyše vstúpil Rachnin strýko, ktorý obvinil jej manžela a desať ďalších mužov, že dievča sexuálne napadli a zabili. Polícia sa jeho obvineniami zaoberá, muži ale vraj zmizli. Jej manžel potom z neznámeho miesta odkázal, že sa rodina jeho manželky len snaží dostať k jeho majetku.

Lekári navyše musia preveriť, či pozostatky, ktoré skúmali, patrili skutočne Rachne. Telo bolo totiž už poriadne spálené. Čaká sa preto na výsledky analýzy DNA.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Prečo Japonky nie sú nikdy tučné a žijú najdlhšie – Objavte ich tajomstvo!