Ilustračné foto.
Mnohým ženám možno napadne, že taký cisársky rez je príjemnejšou alternatívou pôrodu. Počuli síce o bolestivej jazve na bruchu, ale poznajú aj ďalšie detaily?

Trojnásobná mamička Vanessa Lewis Yeomans (44) mala to “šťastie”, že si cisársky vyskúšala doslova na vlastnej koži. A pekný zážitok to podľa jej reakcie naozaj nebol. O svoje dojmy sa podelila v príspevku na Facebooku a pridala aj fotku svojej zničenej tváre:

“Selfie po cisárskom reze… Ten pocit, keď vo vás fyzicky otočia dieťa trikrát za dva dni. Potom skúška, či neporodíte prirodzene, a nakoniec musíte čeliť svojmu najväčšiemu strachu, že vás rozrežú, pričom ste pri vedomí a zvnútra vám vytrhnú dieťa, kým všetci okolo sa usmievajú na vás a vaše črevá a mechúr, potom sa presunú, aby sa postarali o spomínané dieťa. Len ďalší bežný deň v práci.

Oh, a potom vás pošlú domov s ibuprofenom a paracetamolom na bolesť a radou, aby ste dojčili a nosili bábätko normálne. Keď sa mi hocikto opováži povedať, že mať dieťa je ľahké, asi ho dnes zaškrtím holými rukami. Pokiaľ by som ich teda vedela po tej epidurálke normálne zovrieť. Bez urážky. Mám rozhádzané hormóny a som pripravená zabíjať. Bojovníčka v koncoch.”


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Eyn iPhone peňaženkový kryt