Medzi nami dievčatami, nikdy vás v detstve nenapadlo k čomu slúži záhadne vrecko vo vnútri nohavičiek? Moja priateľka, keď mala 4 roky, zaoberala sa touto otázkou. Prišla k babičke a spýtala sa jej: “V mojich nohavičkách je dierka.” A tá jej odpovedala: “Nedávaj tam prsty!”

My, mladí naivní tvorovia, sme predpokladali, že táto tajná diera slúži mladým ženám na ukrytie kondómu alebo náhradnej vložky. U nás, mladých a naivných, toto vrecko zostalo panensky nedotknuté.

Koniec koncov, tak čo to je?

Ukázalo sa, že to nie je vrecko, ale klin, úhľadne všitý doplnkový materiál z prírodnej látky.

Pretože pri všívaní nie je možné zašiť obe strany, jedna časť zostáva nezašitá. Preto to vyzerá ako vrecko. Klin je potrebný pre udržiavanie osobnej hygieny, s ktorou sa nespájajú mnohé moderné textílie, z ktorých sa vyrába spodná bielizeň (polyester, látky, napodobňujúci hodváb a satén, čipka, atď.).

V skutočnosti si sliznica vyžaduje jemnú starostlivosť, inak sa začne dariť baktériám a dôjde k narušeniu mikroflóry. Pletený klin chráni pred podráždením trením a prirodzeným potením. Preto sa zvyčajne všíva do spodnej bielizne pre každodenné nosenie.

Ale v niektorých moderných nohavičkách sa toto vrecko nenachádza, pretože sa predpokladá, že také nohavičky sa nosia len na niekoľko hodín. Mnohé ženy doteraz vôbec netušia, na čo slúži toto tajomné vrecko. Ak vaša priateľky to tiež nevedeli, podeľte sa s nimi o tento článok na sociálnych sieťach.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Vysvetlenie: Čo každý deň konzumuje The Rock, že vyzerá ako neuveriteľný Hulk?