Na čiernom trhu sa vyskytuje nová droga zvaná jahodový met (pozor nie med). Vyzerá ako gumové či želé sladkosti a vonia ako jahody. Uistite sa, že varujete svoje deti!

Ide o metamfetamín s jahodovou príchuťou, ktorý dokáže zabiť ľudí.

Jedná sa o novú triedu krištáľov zvanú „jahodový met“. Táto droga je druhom metamfetamínu, ktorý sa využíva najmä v západných štátoch.

Vyskytuje sa tiež v príchutiach ako napríklad čokoláda. Rozhodne informujte svoje deti, že sa jedná o drogu s jahodovou príchuťou, ktorá ich môže zabiť. Ide o absolútne nepríjemnú a priamu cestu k smrti.

Krištáľový metamfetamín je syntetická droga, ktorá je stále populárnejšia v štátoch EÚ i USA. Číslo závislých na tejto droge sa neustále zvyšuje a autority sú bezmocné v zastavení tohto zla, obzvlášť medzi mladými ľuďmi.

Ak sa droga užíva nejakú tú chvíľu, vyskytnú sa obrovské organické a psychologické problémy. Tento prášok, malé krištále (podobné ľadu), sa prijíma orálne, vdychovaním, fajčením či dokonca pomocou injekčnej striekačky. Jeho produkcia je veľmi jednoduchá a po požití intenzívne aktivuje určité bunky mozgu. Jedinci, ktorí drogu berú, si postupne vybudujú psychologickú i fyzickú závislosť.

Táto droga sa vyrába v domácich laboratóriach; jeden gram stojí zhruba 70 eur. Užíva sa pomocou injekčnej striekačky, vo forme tabletky alebo vo forme prášku na vdychovanie. Je nebezpečnejšia než heroín a kokaín, pretože poškodzuje centrálny nervový systém a mozog. Požívatelia začnú fyzicky chradnúť, vytvoria sa u nich strašné ekzémy a vredy po celom tele a väčšina je diagnostikovaná s vírusom HIV.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Charlotte McKinney strávila Nový rok na pláži a nám sa to veľmi páči