Dôvody prečo riešiť trvalý či prechodný pobyt v Bratislave môžu byť rôzne. Nie vždy sa ale táto na pohľad triviálna záležitosť dá ľahko uskutočniť. Bývate trebárs v podnájme a prenajímateľ vám nechce vydať súhlas s trvalým pobytom? Služba MôjPobox je v tom prípade ideálnym riešením aj pre vás.

  • Trvalý pobyt v Bratislave vám zabezpečíme mnohé výhody, napríklad prístup do detských výchovno-vzdelávacích inštitúcií, nemocníc, ale napríklad aj možnosť vybaviť si električenku na bratislavskú MHD.
  • Ak sa mimo svojho trvalého bydliska zdržujete viac ako 90dní, musíte svoj prechodný pobyt, respektíve jeho adresu, nahlásiť štátu do 10dní, inak porušujete zákon. Okrem čistého svedomia získate aj jednoduchú komunikáciu s úradmi či mestskú parkovaciu kartu, čo ocenia najmä ľudia, ktorí v hlavnom meste dlhodobo pracujú.
  • Adresa trvalého aj prechodného pobytu sa vzťahuje na byt, ktorý je vlastníctvom firmy. To zabezpečuje stabilitu firmy a záruku kvality poskytovanej služby, pretože nehrozí strata adresy z dôvodu vypovedania nájomnej zmluvy.
  • Ste fyzickou osobou, riadnym občanom Slovenskej republiky s trvalým pobytom na Slovensku? Potom pre vás nebude problém túto službu využívať, napríklad aj spolu s vašim dieťaťom. To má do veku 15 rokov trvalý pobyt zdarma a od 15 do 18 rokov s 50% zľavou.
  • Trvalý pobyt však neznamená, že v danej nehnuteľnosti môžete aj bývať alebo s ňou iným spôsobom disponovať. Nemôžete tu mať ani svoju vlastnú schránku – tá je len jedna s menami všetkých, ktorí službu trvalého či prechodného pobytu spolu s vami využívajú.
  • Komunikácia ohľadom vybavovanie trvalého či prechodného pobytu prebieha elektronicky, nie je teda potrebné byť pri tom fyzicky v Bratislave. Prihlásenie ako také je pomerne rýchle, vo všeobecnosti prebieha do troch dní od zaplatenia zálohy, pričom trvalý pobyt sa uzatvára na obdobie minimálne jedného roka.
Čítať viac:  Manžel surovo odrezal svojej žene uši: Keď zistíte prečo to urobil, nebudete chápať!

 


Diskusia: Čo si o tom myslíte?