Zdroj: pluska.sk

Tento kompót nekupujte a radšej si skontrolujte, či ho nemáte v komore. Kontrolóri zistili, že nie je vhodný na konzumáciu a okamžite nariadili jeho stiahnutie z pultov.

Ide o jahodový kompót Natur farm v mierne sladkom náleve. Štátna veterinárna a potravinová správa skontrolovala vzorku z predajne v Seredi.

„Pri kontrole v rámci potravinového dozoru bola v CBA Slovakia-Potraviny 3330, Cukrovarská 427, 926 01 Sereď odobratá vzorka Natur farm Jahodový kompót v mierne sladkom náleve, 410g,” informovali štátni kontrolóri na svojom webe.

Vo vzorke zistili prítomnosť syntetického farbiva E 124, ktoré však nie je vhodné na použitie do daného druhu potraviny. „Výrobok nevyhovel požiadávkam Nariadenia Európskeho Parlamentu a Rady o prídavných látkách v potravinách,” konštatujú potravinári.Prídavná látka E 124, teda košenilová červená, môže navyše ublížiť vašim ratolestiam. Tomuto éčku odborníci pripisujú podiel na vzniku hyperaktivity, ale aj alergie u detí. Štátna veterinárna a potravinová správa nariadila okamžité stiahnutie kompótu z trhu.

Zdroj: pluska.sk

Zdroj: pluska.sk

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK
Diskusia. Čo si o tom myslíte?
Čítať viac:  V posilke sa sprchoval bosý, dostavili sa otrasné následky: Keď uvidíte, čo sa mu stalo s nohami, stratíte reč!