Foto: slovakwoman.sk

Tetovanie nie je pre každého, no čo zvieratá? Ruský tatér Aleksandr Purtov si zrejme myslel, že jeho mačka potrebuje nový módny doplnok a keďže sa živí tetovaním, automaticky ju vzal do svojho salóna. Práve tu mačka menom Demon up získala sériu gangsterských tetovaní a celý proces „skrášľovania“ zaznamenala na fotografie Aleksandrova manželka. Keď sa snímky dostali na verejnosť, nastal pravý opak toho, čo Aleksandr a jeho žena očakávali – ľudia sú v šoku a na sociálnych sieťach sa čoraz rýchlejšie množia negatívne komentáre.

Demon up je plemeno Sphynx, teda bezsrstá mačka. Ľudia na sociálnych sieťach ľutujú zviera a celú vec považujú za ukrutnú, neľudskú a zvrátenú. Ku novému ,,hitu“ v tetovaní sa vyjadrila aj riaditeľka zvieracieho rehabilitačného centra Elizabeth Skorynin. Tvrdí, že Sphynxovia majú veľmi citlivú pokožku a drobné zranenia im môžu spôsobiť veľké bolesti, nehovoriac o tom, že v prípade anestézie sú šance na prebratie týchto mačiek len 50 %.

Aleksandr má na riaditeľkin odkaz jednoduché vysvetlenie: pred mnohými rokmi bolo pre poľnohospodárov prirodzené, že tetovali svoje zvieratá, a preto nevidí dôvod, aby sa jeho práca považovala za neetickú. Každopádne, urobte si názor samy, či je Aleksandrova práca umelecké dielo alebo týranie zvierat.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Celeste Buckingham sa predviedla: Takto zosmiešnila Adelu pred tisíckami divákov!