Išlo doslova o sekundy! Nákupy v obchodnom centre sa pre mladú rodinu skončili takmer tragicky. Ich trojmesačný uzlíček lásky prestal z ničoho nič dýchať.

Natália sa ešte v novembri minulého roka vybrala na nákupy do jedného obchodného centra v Bratislave. Hneď pri vchode stretla bezradnú mamičku s kočíkom, ktorá zúfalo plakala, pretože jej bábätko nedýchalo a modreli mu ústočká. Natália nezaváhala ani sekundu a dieťatko začala oživovať. „Okamžite som začala s oživovaním, najskôr 5 úvodných vdychov a potom stlačenia a vdychy. Po troch cykloch sa stalo niečo neskutočné, bábätko sa rozdýchalo, a dokonca otvorilo očká,“ opisuje študentka dramatickú záchranu. Otecko medzitým zavolal záchranárov, s ktorými Natália až do ich príchodu komunikovala. „Bol to neskutočný pocit radosti, úľavy, srdce mi bilo až v ušiach,“ priznáva. Keď bábätko naložili do sanitky, stará mama jej so slzami v očiach ďakovala. „Nebol tam čas na nejaké zbytočné reči a výmenu čísiel, pre mňa je doteraz tá rodina neznáma. Ale verím, že dieťatko sa má dobre a je zdravé,“ dodáva šťastná Natália.

Natália síce už pomáhala ľuďom mnohokrát, ale oživovala prvý raz. „Som dobrovoľníčka Slovenského Červeného kríža a mojím snom je stať sa lekárkou a pracovať ako záchranárka,“ priznáva skromná mladá žena, ktorá si svoje znalosti mala možnosť vyskúšať v praxi. Za svoj hrdinský čin dostala aj ocenenie Zlatý záchranársky kríž za záchranársky čin laickej verejnosti a to priamo z rúk prezidenta. 


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Šokujúca vražda: Igor dobodal svoju ženu pred očami policajtov!