Možno sa budete čudovať, ale takmer každý druhý Slovák by si rád založil offshore firmu, čiže spoločnosť, ktorej sídlo firmy sa nachádza ďaleko od slovenských hraníc. Možno ich k tomu núti súčasná finančná situácia, ktorá, povedzme si úprimne, nie je dvakrát najlepšia. Množstvo podnikateľských nápadov ostalo zbytočne ležať v šuflíku na papieri, pričom malo potenciál preraziť na trhu a predbehnúť tak konkurenciu.

Zakladanie spoločnosti nechajte na iných

Dobrý nápad však niekedy nestačí. Musíte byť húževnatý, musíte mať energiu zvládnuť ťažký proces zakladania spoločnosti, ktorý sa môže vždy predĺžiť. Keď však necháte všetko v rukách odborníkov, je viac než jasné, že krok vedľa určite nespravíte. Práve naopak, budete čakať, kým vám firma, ktorej predmetom podnikania je práve takéto zakladanie spoločnosti, dokáže za oveľa kratšiu dobu všetko vybaviť a to bez toho, aby ste vy museli čo i len prstom pohnúť. Vy si však najskôr nájdite priestory, z ktorých budete svoju podnikateľskú činnosť vykonávať a neskôr si kúpte povinné vybavenie kancelárie, v ktorej jednoznačne nesmú chýbať tonery HP.

Vzdelávajte sa v cudzích jazykoch

Podnikanie v zahraničí si priam vyžaduje, aby vaše skúsenosti s inými jazykmi boli bohatšie. Ak preto neovládate ani jeden cudzí jazyk na 100%, bude si to vyžadovať, aby ste sa nahlásili na kurz angličtiny pre firmy. Okrem vás prihláste aj vašich spolupracovníkov, ktorí rovnako ako aj vy budú potrebovať skúsenosti s cudzím jazykom, aby sa vedeli dorozumieť so zahraničnými partnermi.

Budete viditeľní

Predstavte si, že ste zákazník, zháňate niečo a naskytnú sa vám dve možnosti – firma, ktorá je zahraničná a firma, ktorá síce pôsobí na Slovensku, ale výrobky sú vyrábané v Číne, Vietname atď. Ktorú by ste si vybrali? Jednoznačne tú, ktorá pôsobí v zahraniční a nie tú, ktorej výrobky sú šité v krajinách ako Čína, Turecko alebo Vietnam. Ak budete podnikať a vaša firma bude registrovaná či už vo Veľkej Británii, alebo na Cypre, budete viditeľnejší ako keby máte firmu registrovanú na Slovensku.

Čítať viac:  Žena porodila 11 bábätiek a nie cisárskym rezom!


Diskusia: Čo si o tom myslíte?