Foto: blesk.cz

Zhanobenie cintorína v Oslavanoch otriaslo aj rodičmi malých výtržníkov. Ich otec sa prostredníctvom sociálnych sietí verejne za správanie detí ospravedlnil.

“Priznávam, z videa, ktoré mne poslal pán starosta, som bol aj ja v šoku. Správanie mojich chlapcov je v tomto smere neospravedlniteľné a verte mi, že za svoje správanie ponesú následky, “napísal otec na sociálne siete. Chlapci podľa otca nešli na cintorín devastovať hroby, ale iba na takzvaný parkúr, ktorý si natáčali a, bohužiaľ, aj zverejnili.

“Vybrali si tú najmenej vhodnú lokalitu, akú toto pietne miesto je. Ako som hovoril so synmi, tak sa to odohralo zhruba pred mesiacom. Dušovali sa, že na hroboch žiadne škody nie sú, “napísal otec.

Verejnosť zároveň požiadal za svojich synov o odpustenie. “Chcel by som vás poprosiť, ak skutočne došlo preukázateľne k nejakej škode, dajte mi vedieť a spolu so synmi zjednáme nápravu,” vyzval nešťastný otec susedmi v Oslavanoch.

Vyjadril sa aj k trestom, ktoré synovia dostali. “Zhabali sme im okamžite mobily, okamžite sme im zrušili facebookové profily. Nemajú žiadny prístup na internet, len k informáciám týkajúcim sa školy, “uviedol otec.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Touto 8 minútovou operáciou získate super zrak. Navždy