Foto: ahaonline.cz

Speváčka Sisa Lelkes Sklovska (51) sa v posledných dňoch odhodlala podstúpiť vážny operačný zákrok v neďalekej Viedni. Dôvodom boli neznesiteľné bolesti bedrového kĺbu.

Do rúk sa zverila rakúskym lekárom, ktorí jej pred dvoma rokmi už jeden kĺb vymenili. Napriek tomu si jej zdravotný stav vyžiadal ďalšiu operáciu. Dôvodom, prečo sa Sisa v takom krátkom období musela podrobiť vážnym zákrokom, je hrozivá choroba, ktorá jej kĺby zničila v rekordnom čase!

Temperamentná Sisa bola hospitalizovaná na špecializovanej ortopedickej klinike vo Viedni, kde podstúpila náročnú dvojhodinovú operáciu už druhého bedrového kĺbu. „Počas celej tej hroznej operácie, kde sa kosť seká, píli a umelý kĺb sa doslova vbíja do stehennej kosti, čo vyzerá ako na stavbe, som bola pri úplnom vedomí, len na epidurálnej injekcii!“ Sisa je v nemocnici známou osobou.

„Keď som tu ležala pred dvoma rokmi, o barlách na chodbe som im zaspievala Ave Mariu.“ Inak to nebolo ani teraz. „Na operačke som, ako mi sekali nohu, spievala a bola ako živé cédečko.“

Foto: cas.sk

Napriek pozitívnemu postoju však Sklovska zápasí s hrozivou chorobou. Dôvodom Sisinho dlhodobého trápenia s kĺbmi je, že sa jej dlhodobo nevyživovali a hlavice kĺbov tým odumierali. „Trpím nekrózou, preto sa mi kĺby opotrebovali rýchlejšie ako inému človeku.“ A aj keď lekárska veda pozná hneď niekoľko spúšťačov tohto hrozivého ochorenia, lekárom sa dosiaľ nepodarilo prísť na to, čo je na vine v prípade speváčky. „Keď mi po operácii doktor odstránil môj vlastný kĺb a ukázal mi ho, vyzeral hrozne zničene, akoby ho rozhrýzol medveď,“ prezrádza Sisa.

Bedrové kĺby sa speváčke doktori snažili zachrániť už aj v minulosti vpichnutím kmeňových buniek, ale i populárnej kyseliny hyaluronovej. „Bola som však už v takom žalostnom stave, že som vedela, že to nepomôže, ale ten bolestivý zážitok som podstúpila,“ vracia sa k nepríjemným spomienkam Sisa, ktorá sa bude teraz najbližších päť týždňov zotavovať v domácom prostredí.

Čítať viac:  Otrasný prípad šikanovania tínedžerky má dohru: Po výsluchu na súde putovala bitkárka Daniela rovno sem!

Čo je nekróza

Ide o odumieranie buniek, ale aj prítomnosť mŕtvych buniek v organizme. Týka sa buniek alebo celých tkavín. Príčiny nekróz môžu byť rôzne: mechanické (poranenia), tepelné a elekrické (popálenia, omrzliny), zranenia, chemické (poleptanie, priame pôsobenie jedov), infekčné. Veľmi často nekrózy vznikajú aj v dôsledku porúch obehového systému, s nedostatočnými prívodom okysličenej krvi do citlivých orgánov.

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK
Diskusia. Čo si o tom myslíte?