Foto: cas.sk
Mladučká Allie Dowdle (18) z amerického Memphisu je zúfalá. Rodičia nepodporujú jej nový vzťah a má preto na pleciach vážne problémy.

Blondínka sa dala dokopy so študentom Michaelom Swiftom. To však jej mama a otec odmietajú prijať a podľa Allie je to preto, že je Afroameričan. Ako píše Daily Mail, stredoškoláčke mali ihneď zakázať sa s ním naďalej vídať. Allie a nádejný futbalista Michael sa preto stretávali v tajnosti. Počas vianočných sviatkov sa však situácia vyhrotila, mladík sa snažil rodičov obmäkčiť, no oni namiesto toho spravili drastický krok.

Allie prestali úplne finančne podporovať a odmietli jej dať dokonca peniaze na vysokú školu. Zúfalá dievčina potrebuje do mája zaplatiť školné na univerzite, ktorú si vybrala. Ako píše Daily Mail, zriadila preto sama pre seba finančnú zbierku. ,,Moji rodičia už moju budúcnosť nepodporujú. Odstrihli ma od všetkých zdrojov peňazí, dokonca aj od tých, čo som si našporila. Rozhodli sa zobrať mi auto, mobil a dokonca aj vzdelanie a sama si musím zaplatiť vysokú,“ zúfa dievčina na stránke GoFundMe, kam jej ľudia posielajú peniaze.

Foto: cas.sk

Tvrdí, že zarábať si popri strednej škole nemôže, pretože spolu s ďalšími 6400 obyvateľmi žije na predmestí, kde nie je zabezpečená pravidelná hromadná doprava. Allie svoju kampaň nazvala ,,Allieno vzdelanie, boj proti rasizmu“ a ľudí skutočne oslovila – za jediný deň sa jej vyzbierali na 12 900 dolárov (12 079 eur)

Jej otec Bill Dowdle sa pre New York Daily News vyjadril, že na juhu USA nie sú vzťahy partnerov rôznych rás veľmi podporované. Sám sa však ohradil, že rasista nie je. Tvrdí, že s manželkou sa na Allie nahnevali, lebo s Michaelom chodila poza ich chrbát. Od peňazí ju vraj odstavili preto, lebo je rozmaznaná a musí sa naučiť sama o seba postarať.

Čítať viac:  Nehoda Adely pri odovzdávaní darčekov: Čerstvej pani Vinczeovej tiekla krv!

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK
Diskusia. Čo si o tom myslíte?