Foto: cas.sk

Nezdržal sa! Iránca Rezu Giviliho, rovnako ako mnoho ďalších ľudí, popudilo škandalózne video kolujúce internetom.

Na ňom mladá Slovenka roztrhá, pomočí a podpáli Korán a akoby to nestačilo, nenávistný akt vykoná priamo pred slovenskou vlajkou. Zábery nenechali chladným ani Rezu, známeho z reality šou Farma. Hoci je moslim, necíti len hnev, ale hlavne strach o Slovensko.

,,Je to smutné, ale smutnejšie je, že za seba dala slovenskú vlajku! Načo do toho miešaš svoju krajinu? Máš osobný problém, rieš to sama, si dospelá žena! Choď na políciu a udaj toho, kto ti ublížil! Načo privolávaš zlo!“ napísal v statuse rozčarovaný Iránec. ,,Uvedom, si že 50% moslimov vo svete sú fanatici a nebude im príjemné pozerať, ako pália Korán a s*rú na to! A ešte tam máš slovenskú vlajku! A ešte ani nežiješ na Slovensku! Si schovaná niekde v cudzej krajine a pri počítači si veľká hrdinka! Ty si kto, že rozhoduješ za svoj štát a svoju národnosť?“ adresuje otázku Slovenke z neslávne známych záberov.

,,Ja keď som videl to video prvýkrát, dostal som strach! Nie kvôli tebe, ale kvôli moslimom, že pozerajú to video!“ vyjadril Reza obavy, ktoré pocítil po rozšírení videa nejeden Slovák. Ako je známe, radikálni moslimovia z organizácie Islamský štát sa za posledné roky prihlásili k mnohým krvavým útokom na letiskách či v letoviskách.

Exfarmár je moslim, no tvrdí, že rešpektuje každú národnosť aj vieru. ,,Keby som videl, ako niekto roztrhá Bibliu a utrie si ňou r*ť, dal by som mu facku okamžite!“ hnevá sa Reza a nedá na Slovensko, kde našiel druhý domov, dopustiť. ,,Slováci sú naozaj dobrý národ, žijem s nimi, vidím to, majú srdce, sú jednoduchí ľudia. To slečna, čo to spravila, je hlúpa a chcela len pošpiniť Slovensko,“ vyjadril svoj názor Reza. Sheila z Ružomberka, ktorá video nakrútila vo Fínsku, je už vo väzbe za výrobu extrémistických materiálov.

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK
Diskusia. Čo si o tom myslíte?
Čítať viac:  Mladú ženu požiadal frajer o ruku, dala si výzvu: Z toho, čo do svadobného dňa stihla, budete ohromení