Premiér Robert Fico (52) zverejnil na sociálnej sieti ďalšie zo svojich videí, v ktorých sa rozpráva s vysokopostavenými nominantmi svojej strany. Tentokrát zavolal riaditeľovi Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Miroslavovi Kočanovi a poriadne ho zvozil za ozdravný plán inštitúcie topiacej sa v dlhoch.

Médiá prednedávnom informovali o kontroverzných bodoch ozdravného plánu VšZP, podľa ktorého sa liečba žltačky typu C nemala preplácať ľuďom s tetovaním či piercingom.

https://www.youtube.com/watch?v=wn3Iyjase74

Práve netradičné plány poisťovne sa stali predmetom kritiky Roberta Fica, ktorý to cez telefón z pohodlia svojej premiérskej kancelárie natrel riaditeľovi VšZP. „Fakt ma to mrzí, že vám to hovorím, ale fakt neviem, kde na tie hovadiny chodíte,“ pustil sa do šéfa poisťovne predseda vlády. Ten si telefonát zvečnil na kameru a v rámci marketingu ho „zavesil“ na svoj facebookový profil. „Stiahnite celý ten nezmyselný ozdravný plán, pretože ak máte na niekom šetriť, tak šetrite na vlastných ľuďoch, na sekretárkach, na autách či na budovách,“ pokračoval v ostrej kritike Fico.

Premiér sa v telefonáte sťažuje, že musí nedorozumenie ohľadom plánov VšZP denne vysvetľovať a radí, aby ozdravný plán poisťovne hodili do koša. Taktiež si rypol aj do exministra zdravotníctva Rudolfa Zajaca, ktorý zaviedol u lekára legendárny 20-korunový poplatok. „Niekedy mám taký pocit, že vedľa vás sedí nejaký Zajac a celé vám to radí,“ rozčúlil sa predseda vlády. Kočan sa zmohol len na hapkanie a dodal, že nabudúce sa to budú snažiť urobiť inak.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  V Austrálii našli nový druh pavúka, ktorý vás zaručene vydesí