Vo veku 53 rokov zomrel George Michael.

Spevák začal svoju kariéru s vianočnou pesničkou Last Christmas v osemdesiatych rokoch. Duo naspieval so svojím spolužiakom Andrew Ridgeley, potom však vydal viacero sólových albumov. Michael, ktorý sa narodil ako Georgios Kyriacos Panayiotou v severnom Londýne, predal počas svojho života viac ako 100 miliónov albumov. Jeho kariéra trvala takmer štyri desaťročia, informuje BBC.

Začiatkom tohto mesiaca dokonca známy producent a skladateľ Naughty Boy oznámil, že pracuje s Michaelom na novom albume. Toho sa však už asi nedočkáme…  “S obrovským smútkom môžeme potvrdiť, že náš milovaný syn, brat a priateľ George zomrel pokojne doma v období Vianoc,” oznámil hovorca hviezdy.

Jeho umelecká agentka informovala, že spevák tentokrát nebol chorý: “V tejto fáze sa smrť berie ako nevysvetliteľná, ale nie podozrivá. Pokiaľ sa nevykoná pitva, nebudú zo strany polície žiadne ďalšie informácie.” Predpokladá sa však, že šlo o zlyhanie srdca.

Michael mal v posledných rokoch množstvo zdravotných problémov, bol niekoľkokrát hospitalizovaný. Autora hitov preslávili aj škandály spojené s užívaním drog.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Chladné, ale krásne fotky z Antarktídy