Ilustračné foto: pexels.com

Správy od lekárov, ktoré otvorili rany, no zároveň dali odpoveď na tú najťažšiu otázku! Herečka Zuzana Kostka Haasová (35) si za tri roky prešla náročným obdobím.

V roku 2013 prišla o dcérku Karolínku, ktorá odišla do neba tesne po narodení. O dva roky sa herečke opäť podarilo otehotnieť a tešila sa na synčeka Šimonka. Osud to ale zariadil inak a drobec zomrel ešte v maminom brušku. Obrovskú bolesť tak Haasová prežívala po druhý raz! Novému Času sa podarilo zistiť, že herečka musela pre zdravotné problémy nedávno podstúpiť vážnu operáciu. Hneď na to sa dozvedela od odborníkov dôvod, prečo ju jej anjelikovia navždy opustili.

Haasová je skutočne silnou ženou. Hoci dostala tvrdý úder od života a stratila dve deti – Karolínku a Šimonka, dokáže sa na svet usmievať a šíriť pozitívnu energiu. Sama si však uvedomuje, že malých anjelikov jej už nikto nevráti. Herečka je od útleho detstva diabetička, aj preto bola počas oboch tehotenstiev pod prísnym dohľadom lekárov. Cukrovka však za odchod jej detí nemohla. Len nedávno totiž prišiel verdikt od odborníkov, že Haasová musí ísť pod nôž. „Zuzka mala problémy so štítnou žľazou. Lekári sa preto rozhodli, že bude lepšie, keď jej ju vyberú. Operáciu podstúpila ešte koncom septembra. O zákroku vedela iba najbližšia rodina,“ povedal zdroj Nového Času blízky herečke.

Foto: cas.sk

Túži ešte otehotnieť

S vyšetreniami však prišli aj nové informácie od odborníkov, ktorí Haasovej oznámili šokujúcu skutočnosť. Podľa ich slov prišli na to, prečo odišli do neba najprv Karolínka a potom aj Šimonko. „Neviem, odkiaľ ste to zistili, ale je to pravda. Bola som na operácii. Ideme však ďalej a verím, že už bude naozaj všetko v poriadku. Veľmi ďakujem pánovi doktorovi Štefaničkovi,“ priznala Novému Času herečka. A práve problémy so štítnou žľazu mohli mať veľký vplyv na smrť jej dvoch detí. „Keď je zvýšená alebo veľmi znížená funkcia štítnej žľazy, teda narušená funkcia štítnej žľazy, môže ovplyvniť graviditu,“ vysvetlil Novému Času endokrinológ Juraj Payer. Obrovskou oporou v živote je herečke manžel Martin a dcérka Romanka. Haasová sa ale nevzdáva a optimisticky pozerá do budúcnosti. „Deti sú všetkým. Sú našimi pokračovateľmi. Keď nám bude dopriate, radi sa staneme rodičmi. Veď o tom je celý môj život – o deťoch,“ dodala s úsmevom Haasová.

Čítať viac:  Šok! Najvplyvnejšia žena Markízy náhle KONČÍ! Na poste ju nahradí táto známa tvár!

Má to vplyv na graviditu

Juraj Payer, endokrinológ

Ak má niekto cukrovku a je „rozhádzaná“ štítna žľaza v zmysle hypo alebo hyperfunkcie, môže negatívne ovplyvniť cukrovku a tým aj tehotenstvo. Tam je potom vhodné ešte predtým, ako pacientky otehotnejú, operačné riešenie. Keď je totiž zvýšená alebo veľmi znížená funkcia štítnej žľazy, môže ovplyvniť graviditu.

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK
Diskusia. Čo si o tom myslíte?