Mnohé ženy so závisťou hľadia na vypracované telá fitnesiek, hovoriac si, že ak by sa trocha viac snažili, trocha menej jedli, mohli by tak vyzerať tiež.

Bývalá fitnes modelka Madelyn Moon (25) z Colorada však teraz odhalila, čo všetko sa v skutočnosti skrýva za dokonalým telom, píše DailyMail.co.uk.

Dievčina priznala, že kvôli prehnaným prípravám na fitnes súťaže stratila nielen tuk na tele, ale aj menštruáciu, priateľov a cítila sa izolovaná, hladná a nešťastná. “Vstávala som skoro ráno, aby som stihla dvakrát denne cvičiť. 5 mesiacov som jedla iba kura, vaječné bielka, ovsené vločky, arašidové maslo, brokolicu a proteínový prášok. Úplne som sa stránila priateľov aj rodiny,” spomína Madelyn na časy, keď súťažila a snívala o dokonalom tele.

Can we talk about the irony of having a "perfect" body but haven't nothing to do with it? I took this photo the day after my fitness competition, thinking it would be a sexy shot. Looking back, I can see so clearly that I was drawn to this shot because it demonstrated exactly how I felt at the time. I was a prisoner. I was chained and weighed down by my dieting and fitness routine. I hated my body and my life but I couldn't stop pushing myself more and more towards "perfection." In truth, I was tired and upset when I took this photo. I didn't place where I wanted to place during the competition the day before. I ate a pop tart after the show to celebrate, but felt like a failure for eating such a "bad" food. I created an anxiety-ridden stomachache. I was retaining water (naturally) but I felt guilty for it…as if I could have controlled that. I let my family go back home, three hours away, without saying goodbye because I didn't want their breakfast plans to get in the way of my strict morning workout and diet routine before this photo shoot. My heart hurts for that girl, but I am overjoyed at where I am today. I weigh at least 15 lbs more than I did here but that's not all I gained. I gained my family. I gained friends. I gained food freedom. I gained intuitive moment. I let go of perfection, expectations, and my constant need to control. I am free and you can be too. Put down the weights and the chains and break through the walls you have put up around yourself. You CAN be free. It all starts with making the choice.

A post shared by Maddy Moon 🌙 (@madelynmoon) on

Sama s odstupom času hodnotí, že to zašlo priďaleko. Až do bodu, keď svoje telo nenávidela, nech vyzeralo akokoľvek dobre. “Mala som len 6,5 % telesného tuku a kvôli množstvu proteínov som trpela tými najhoršími vetrami na svete,” zveruje sa Maddy s nepríjemnými spomienkami.

Čítať viac:  Odvážne navrhnutý grécky dom so skvelými výhľadmi!

Myslela si, že práve súťaženie vo fitnes jej prinesie postavu snov, no po troch rokov tvrdých príprav si uvedomila, že vytúžené šťastie a sebavedomie stále neprichádza.

Po druhej súťaži už Maddy vedela, že musí niečo zmeniť. Presťahovala sa a dala si oddych aj od klientov, keďže dovtedy pracovala ako fitnes a diétna poradkyňa. Prestala aj s písaním svojho fitnes blogu a namiesto neho začala vytvárať nový, motivačný.

Trvalo to dlho, ale dievča sa nakoniec vyliečilo zo svojich nereálnych predstáv a nenávisti voči vlastnému telu. Tvrdí, že dnes je zdravá a šťastná. “Moja rada pre mladé ženy bojujúce so sebavedomím jeodpútať sa od sociálnych sietí, prestať sledovať fitnes modelky a zistiť, kto skutočne sú bez šejkra v ruke,” odkazuje ostatným.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?