Foto: cas.sk
Prekvapujúci zvrat v kauze dohryzeného chlapčeka! Mladá mamička rozpútala vlani v júni kauzu, ktorá sa napokon skončila prijatím tzv. jasličkového zákona.

Jej malý Adamko (1,5) chodil do jaslí len dva týždne, keď sa spustil celoslovenský škandál. Veronika (26) tvrdí, že syna v jasličkách našla vyfackaného a s pohryzenou ručičkou a Adamkovi podľa nej mala ublížiť učiteľka. Nastalo veľké vyšetrovanie, jasličky zavreli a niekoľko ľudí sa dokonca muselo podrobiť snímaniu odtlačkov chrupu. O to prekvapujúcejšie je, že Veronika sa vzdala svojich práv a jej synček skončil v detskom domove.

Modrooký Adamko (1,5) prekvapujúco skončil pred týždňom v detskom domove v Pečeňadoch. Mama Veronika (26) ho tam môže už len navštevovať. Zopakoval sa tak rovnako smutný osud z jej detstva, keďže ho sama strávila v domove. So svojou matkou nie je v kontakte už roky. „Ani neviem, kde je, vôbec netuším, či ešte žije,“ hovorí o svojej mame mladá žena, ktorá bola na výchovu dieťaťa sama, otec malého Adamka sa totiž o synčeka nezaujímal. „Opustil nás a o syna sa vôbec nestaral. Nezaujíma ho. Po pôrode malého sme šli do krízového centra a tam sme boli dovtedy, kým som si nenašla priateľa. Potom sme bývali u neho,“ dodáva nešťastná žena. Osud sa jej však opäť otočil chrbtom a nový partner, s ktorým bola už aj zasnúbená, ju medzičasom opustil.

Nemala kam ísť

A vtedy nastal najzásadnejší zvrat. Mladá mamička tentoraz nevyužila možnosť uchýliť sa s Adamkom do krízového centra. Veronika momentálne býva u nového priateľa a jej dieťaťko skončilo v domove.

„Orgán sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately podal na okresný súd návrh na vydanie neodkladného opatrenia na dočasné zverenie maloletého do náhradnej starostlivosti po tom, ako vznikli dôvodné obavy o zdravý psychický a fyzický vývoj dieťaťa. Vzhľadom na vyjadrenia matky o riešení partnerských problémov s novým partnerom, ktoré priamo smerovali aj k ohrozeniu života dieťaťa,“ povedala Jana Lukáčová z Ústredia práce sociálnych vecí a rodiny.

Čítať viac:  Strašidelný pohľad na kedysi zvodnú exfarmárku: Megaprsia, no pod nimi... To má byť sexi?!

Sociálka oslovila babku aj biologického otca, no osud malého chlapčeka ich nezaujíma. Proti rozhodnutiu súdu sa matka odvolala, odvolanie však zamietli. „Matka sama na úrade deklarovala svoj záujem umiestniť dieťa do náhradnej starostlivosti, kým si vyrieši svoj život. Okresný súd uznal návrh za dôvodný a rozhodol o dočasnom umiestnení dieťaťa do náhradnej starostlivosti,“ dodala Lukáčová.

Nikoho neobvinili

Kto pohrýzol Adamka, ešte stále vyšetruje polícia. Odobrali odtlačky zubov Veronike, jej partnerovi, riaditeľke jaslí Karin Plankovej i učiteľke, ktorá mala v inkriminovanom čase Adamka na starosti. Výsledky vyšetrovania ukázali, že odtlačky zubov na Adamkovej ručičke sa najviac podobajú na učiteľkine. „Postavením jednotlivých zubov, ako i celkovým tvarom ľavého dolného a ľavého horného oblúka sa najviac približuje chrupu osoby E,“ stojí v závere znaleckého posudku. Polícia doteraz nikoho neobvinila.

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK
Diskusia. Čo si o tom myslíte?