Ilustračné foto: pexels.com

Poznáte to. Ráno sa prebudíte až na minimálne piate zvonenie budíka, prehodíte sa na bok, opäť zaspíte a zrazu ubehne ďalšia polhodina. Vyskočíte z postele až keď je neskoro. Máte málo času a za ten čas sa musíte nachystať do práce, naraňajkovať a obliecť.

Ak máte ráno problém nachystať sa a pravidelne meškávate, prečítajte si, ako zvládať náročné rána bez stresu a zhonu. Verte, dá sa to. Ráno nemusíte vymieňať šnekovú prevodovku. Ráno nemusíte odrobiť robotu, ktorá by ste inak mali spraviť za celú pracovnú dobu.

Oblečenie chystajte večer

Keď si budete oblečenie pravidelne chystávať večer, ráno ušetríte čas a okrem toho si nevyhádžete celú skriňu. Počasie sa síce do rána môže zmeniť, ale nie až tak výrazne. Keď tak, nachystajte si alternatívu k danému outfitu – poprípade zduplikujte počet vrchného/ spodného dielu. Uvidíte, že sa naučíte veci kombinovať a čo je fajn, nebudete potrebovať sledovať aktuálne módne trendy. Pozor, oblečenie vyberajte podľa príležitosti. Je rozdiel ísť na poradu do zakúpenej virtuálnej kancelárie, alebo na neformálne stretnutie s kamarátkami.

Nezdržujte sa sociálnymi sieťami

Sociálne siete nás vedia zdržať viac, než si myslíme. Priznajte si, určite hneď ráno po prebudení ako prvé skontrolujete sociálne siete – či vám niekto nepísal a či niekto nepridal novú fotku z dovolenky. Snažte sa čas, ktorý ráno trávite na sociálnych sieťach, využiť efektívnejšie. Uvidíte, že sa ráno budete cítiť podstatne lepšie, energickejšie, ako kedykoľvek predtým. Kašlite na to, že si váš kamarát do svojho auta kúpil dobrý repasovaný kompresor alebo vymenil autopoťahy. Načo si kaziť deň takýmito hlúposťami, ktoré vás vonkoncom nemusia zaujímať? A tobôž nie ráno!


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  BMW M240i nahrádza M235i, dostane o 14 koní viac