Foto: cas.sk
Na pohľad banálna choroba sa zmenila na boj o život. Simone Mináčovej († 19) z Lučenca sa vážne problémy začali po zápale priedušiek.

Po liečbe antibiotikami jej úplne zlyhal imunitný systém a skončila vo vážnom stave v umelom spánku v miestnej nemocnici. Stav útlej dievčiny sa dokonca natoľko zhoršil, že ju museli dvakrát oživovať. Krásnej vysokoškoláčke chýbali biele krvinky a nutne potrebovala krvné doštičky od darcov. Svoj boj o život ale nakoniec prehrala.

Študentka farmácie bojovala o život v lučenskej nemocnici niekoľko dní. K zápalu priedušiek sa pridružil aj zápal slinných žliaz a neskôr pásový opar. Po liečbe antibiotikami Simonke úplne zlyhala imunita. „Dcérka, ktorá bola celiatička, najprv ležala na infekčnom, v piatok ju však museli dvakrát oživovať, a tak ju previezli na oddelenie anestézie a intenzívnej medicíny. Odkedy jej druhýkrát zlyhalo srdiečko, jej stav bol vážny a bola v umelom spánku,“ hovorí smutne mama Nataša, podľa ktorej Simonku pre vážny zdravotný stav nemôžu previesť do inej nemocnice.

Simonka potrebovala krvné doštičky od darcov. Pani Mináčová zúfalo prosila darcov, aby podporili jej dcéru. No snaha vyšla nazmar. Podľa informácií Nového Času Simonka svoj boj o život v utorok ráno prehrala.

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK
Diskusia. Čo si o tom myslíte?
Čítať viac:  V nemocnici skončilo 18 mladých ľudí: Môže za to nová droga?!