Foto: hefty.co

Zavesiť pohár na kľučku od dverí sa zdá byť úplne nezmyselné, ale neverili by ste, že vám to môže zachrániť život. Alebo aspoň peňaženku. Ak aj vy radi cestujete a nechcete veľa investovať do drahých hotelov a penziónov, čítajte ďalej.

Lacná hotelová izba je šialene atraktívna najmä pre mladých cestovateľov, ktorí majú túlavé topánky. Lacné hotely však okrem papchu zo starého nábytku a celkového mizerného vzhľadu zaváňa aj nedostatočnou bezpečnosťou. Aby ste sa podobnému prípadu vyhli, inšpirujte sa touto cestovateľkou.

Bezpečnosť v hoteli:

V lacnejších hoteloch sa to neraz len tak hemží zlodeji. Predovšetkým vo veľkých mestách títo kriminálnici vedia, ako na svoje obete. Majú vytipované nielen lokality, ale dokonca aj konkrétne ubytovacie zariadenia, ktoré nemajú na izbe dostatočný blokovací systém.

Ak ste v štandardnom hoteli, kde sa dvere zamykajú len otočením obyčajného väčšieho kľúča, mali by ste si na také živly dať pozor, k čomu vám pomôžu dva sklenené poháre, ktoré patria k vybaveniu izby. Notebook, fotoaparát, peňaženka či drobné cennosti ako zlatá retiazka alebo obrúčka. Toto všetko láka votrelcov, ktorí chodia po hotelových izbách a vykrádajú čo sa dá.

Existuje trik, ktorý votrelca prezradí v prípade, že sa mu podarí otvoriť dvere. Zaveste jeden pohár na kľučku od dverí. Druhý pohár umiestnite navrch kľučky, resp. zaveseného pohára. Ak sa k vám niekto bude chcieť vlámať v noci alebo počas dňa, okamžite budete počuť cinkanie skla a prípadne rozbitie. To upozorní nielen vás, ale aj personál a zlodej je chytený.

Foto: hefty.co


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Joe Metheny bol sériový vrah, o ktorom sa hovorilo, že mäso svojich obetí predával v svojom burgerovom stánku