Ilustračné foto.

S poškodeným komunikoval pod zámienkou zoznámenia sa a počas komunikácie žiadal od poškodeného, aby zaslal páchateľovi fotografiu nahej postavy formou správy na mobilný telefón, čo poškodený aj urobil.

Následne mu prišla SMS správa, že vec je ohlásená na polícii. Poškodený následne kontaktoval telefonicky osobu zo sociálnej siete na uvedené číslo telefónu kde poslal fotku a ozval sa ženský hlas, že fotografiu poslal jej 12-ročnej vnučke. Poškodeného neskôr telefonicky kontaktoval neznámy muž z utajeného čísla, že je na neho podané trestné oznámenie na polícii a ak sa chce „dohodnúť“ môže sa skontaktovať s oznamovateľkou.

Táto následne od poškodeného žiadala odškodné vkladom na účet v banke vo výške 1500 eur, ktoré poškodený na účet aj vložil. Prípad je v štádiu vyšetrovania a za takýto skutok hrozí trest odňatia slobody až na 2 roky. „Na sociálnych sieťach ľudia publikujú rôzne fotografie, čo môže byť pre niekoho provokáciou a pre užívateľa sociálnej siete problémom. Na sociálnych sieťach vás totiž môžu sledovať aj neznámi ľudia.

No a z niektorých sa môžu vykľuť aj podvodníci. Ak sa chcete vyhnúť tomu, aby ste sa stali obeťou podvodu, dobre si rozmyslite, aké fotky budete na svojej sociálnej sieti publikovať. Nikdy nezabúdajte, že ide o vašu bezpečnosť,“ dodáva hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Zábavné fotografie otecka blázniaceho sa s novonarodenou dcérkou (bez photoshopu)