Dievčina sa necítila dobre a napokon skončila s bolesťami v nemocnici.
Britka Phoebee Bambury (19) mala neznesiteľné bolesti hlavy. Myslela si však, že je to zo stresu, pretože ju čakali ťažké skúšky v škole. Keď sa však študentka farmácie pripravovala v univerzitnej knižnici na ďalší termín, prišlo jej veľmi zle. “Necítila som sa dobre. Išla som dole a nakoniec som zvracala. Hneď som sa vrátila na internát,” cituje jej slová britský denník Mirror. Nevoľnosti pripisovala stresu zo školy a išla si domov pospať, aby sa zrelaxovala pred oslavou narodenín starého otca.

Na oslavu prišla so svojím priateľom Scottom. Všetko prebiehalo hladko, no na konci si jej mama všimla, že dievčina má zvýšenú teplotu. Navrhla jej preto, aby prespala u priateľa pre prípad, že by sa jej zdravotný stav zhoršil. V noci prišlo k dramatickému zvratu. “Zobudila som sa a celá som sa triasla, bolel ma každý jeden sval,” popisuje desivé prebudenie mladá blondínka.

Phoebee si dala všetky symptómy dokopy a došlo jej, že môže ísť o toxický šok. “Mama mojej kamarátky zomrela na toxický šok a takisto aj neter priateľky môjho otca,” dodala. Preto sa rozhodla, že pôjde do nemocnice. Tam lekári zistili, že tínedžerka skutočne utrpela toxický šok, ktorý spôsobila streptokoková alebo stafylokoková baktéria, ktorá sa dostala do organizmu. Podľa lekárov toxický šok spôsobilo nosenie tampónu počas veľmi silnej menštruácie. “Myslela som si, že tampón používam správne, nikdy ho nenosím viac ako osem hodín, no aj tak sa to stalo,” vraví prekvapená dievčina.

Phoebe naordinovali množstvo liekov a na 12 dní musela ostať v nemocnici. Neustále vracala, mala vysoké teploty a bola opuchnutá. Teraz sa zotavuje už doma a cíti sa oveľa lepšie. Zároveň chce varovať všetky ženy pred príznakmi toxického šoku. “Je lepšie byť v strehu a zdravá, lebo neskôr to môže dopadnúť zle,” uzatvára Phoebee.

Čítať viac:  Táto mama porodí chlapčeka, no keď sa kamera vzdiali, nebudete tomu môcť uveriť


Diskusia: Čo si o tom myslíte?