Musí sa vyrovnať s krutou realitou! Kráska už vie, že nebude dlho žiť.

Austrálčanka Nardya Miller (25) z Brisbanu už vie, že jej čas sa kráti. Mladá vizážistka leží v nemocnici s vedomím, že domov sa už nevráti.

Nardya trpela ochorením známym, ako cystická fibróza. Choroba sa zhoršovala a pomaly sa jej život obrátil naruby. Trápili ju ťažkosti s pľúcami a dúfala, že raz bude môcť podstúpiť ich transplantáciu a jej život sa opäť vráti do starých koľají. Veci však nabrali úplne opačný spád.

Kráska sa napokon odhodlala na dvojitú transplantáciu pľúc. Operácia však priniesla zdrvujúce výsledky. Jej telo telo nové pľúca neprijalo.”Takmer celý život trpela, bola stále v nemocnici, aj na Vianoce, narodeniny či iné sviatky,” cituje slová jej nešťastnej sesternice britský Daily Mail. Podľa jej slov sa Nardya rozhodla pre transplantáciu, pretože už mala plné zuby toho nekonečného boja spojeného s vážnymi dýchacími problémami. Nepodarilo sa jej však vyhrať.

Nardya leží v hospici, kde potrebuje 24-hodinový prívod kyslíka. Vo dne v noci sa o ňu stará aj jej priateľ Liam, s ktorým si nedávno kúpila dom a plánovala šťastnú budúcnosť. Mladík sa z toho, že ho o pár dní jeho láska navždy opustí, spamätáva veľmi ťažko.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Táto úžasná lavička spája funkčný nábytok s výtvarným umením