Slovenský spevák Miro Žbirka skončil v piatok v nemocnici pre problémy súvisiace so zápalom pľúc. Informoval o tom samotný muzikant, keď prostredníctvom sociálnej siete Facebook zverejnil fotografiu z nemocničného prostredia. „Dá sa povedať, že ma to už nebaví,” napísal rodák z Bratislavy, ktorý bojuje s chorobou od začiatku mesiaca. Podľa informácií českého denníka Blesk liečba bežnými antibiotikami nezabrala, a preto spevákovi podávajú lieky vnútrožilovo.

Šesťdesiatštyriročný hudobník informoval o chorobe minulú stredu, pričom uviedol, že ho postihla práve, keď sa nachádzal vo Veľkej Británii. Pre nezlepšovanie stavu sa rozhodol odcestovať do Bratislavy, kam ho z Londýna priviezlo súkromné lietadlo.

Miro Žbirka začínal ako člen skupiny Modus. V roku 1977 získal spoločne s Jankom Lehotským a Marikou Gombitovou zlatú Bratislavskú lýru za pieseň Úsmev. Prvý sólový album, ktorý vydal so skupinou Limit, dostal názov Doktor Sen (1980). V roku 1982 sa stal ako prvý interpret zo Slovenska československým Zlatým slávikom. Počas kariéry absolvoval množstvo koncertov doma i v zahraničí, vydal viacero štúdiových albumov, z ktorých niektoré vyšli aj v angličtine. V roku 2015 ponúkol štúdiovku Miro.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Zrýchlite svoj beh týmto fantastickým cvičením