Matka navštívila hrob svojej milovanej dcéry. O pár minút sa stal incident, ktorý sa skončil jej smrťou.

Joanne Rand († 47) z britského Marlowu bola navštíviť hrob svojej zosnulej dcéry Charlotte, ktorá zomrela pri tragickej dopravnej nehode. Potom si sadla na lavičku v parku, aby si ušúľala cigaretu. Vtom sa ale zjavil gang mladíkov. Jeden z nich, Xeneral Webster (19), chcel zastrašiť kumpána Saqiba Hussaina. Webster chcel na neho vyliať vysoko koncentrovanú kyselinu sírovú.

No jeho zámer sa zvrtol a Webster vylial kyselinu na nič netušiacu Joanne. Žene zasiahol vlasy, tvár a ruky. Britka utekala do najbližšej reštaurácie. Tam sa snažila bolesti zmierniť vodou. Joanne o pár minút ratovali záchranári a skončila v nemocnici. Hoci ju o pár dní prepustili v poriadku, potom došlo ku komplikáciám. Joanne dostala infekciu a o 11 dní po incidente zomrela na otravu krvi.

Útočník skončil na súde. „Joanne Rand nebola zamýšľaná obeť, ale to nie je rozdiel v zákone, lebo ten muž chcel aj tak spôsobiť ťažkú ujmu na zdraví inej osobe,“ cituje prokurátorku Alison Hunter denník The Sun. Webstera obžalovali zo zabitia a takisto za nosenie zbrane, lúpeže a z úmyslu ťažkého ublíženia na zdraví.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Dievča (15) urobilo počas letu niečo výnimočné: Z tohto vám z očí vyhŕknu slzy