Ilustračné foto.

Išli na lyžiarsky výcvik, užili si ho, no domov sa nevrátia. Reč je (zatiaľ) o šestnástich účastníkoch školského výletu…

Tragédia, ktorá otriasla našimi južnými susedmi, je jednou z najväčších svojho druhu za posledné obdobie. Takmer štyri desiatky študentov strednej školy spoločne s desaťčlenným dozorom zloženým z učiteliek a rodičov sa vracali z Talianska, kde boli na lyžiarskom výcviku. Autobus však zo zatiaľ nezistených príčin skončil v pilieri mostu a začal horieť. Smrť našlo v horiacom autobuse celkovo šestnásť ľudí (väčšina študentov vo veku 14-18 rokov), pričom ďalšie dve desiatky boli prevezené do nemocnice. Ostatných akútne ubytovali v hoteli. V Taliansku hovoria o najväčšej tragédii autobusu na ich území za posledné desaťročie.

Čo tragédiu zapríčinilo, je v štádiu vyšetrovania. Najbližší svedok udalosti, ktorým bol kamionista slovinského pôvodu, povedal, že si všimol poškodenie jedného kolesa autobusu, no vodič nezareagoval na jeho signály včas. Za vozidlom sa nenašla ani brzdná dráha.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Umelec vytvára krásne obrazy pomocou kávy