Foto: cas.sk Chlapčekovi gratulanti do kočíka dali 5000 €, dostal aj cumlík so zlatou retiazkou.

Na sociálnych sieťach vzbudilo ohlas video z krstín malého Marcelka Krveľa v Michalovciach. Rodinná párty so stovkou hostí prebiehala v okázalom štýle, nechýbalo bohaté menu a litre alkoholu.

Lenka (30) a Milan (30) Krveľovci takto krstili už svoje tretie dieťatko. Rovnako dopriali aj staršiemu synovi a dcérke. Marcelkovi dožičili aj gratulanti – chlapčeka zasypali bankovkami, venovali mu spolu 5 000 eur, nechýbalo ani zlato.  Hrdých rodičov krst stál približne 12 000 € – o niečo viac na svoj sobáš v septembri minuli aj ich príbuzní – Evka (19) a Lukáš (20) Bánovci, ktorých svadobné video si dodnes pozrelo takmer 200 000 ľudí!

Minulý víkend sa u Krveľovcov niesol v znamení krstu najnovšieho prírastku do rodiny. Majitelia autobazára Lenka (30) a Milan (30) si na príprave oslavy dali záležať.

Chlapčekovi dali na mieru šiť malý oblek u Natashi Azaryi za 650 €, šaty z jej dielne mala aj sestrička Lenka (8). Obleky na mieru si obliekli aj veľký brat Miško (12) a otec Milan. „Oslavu sme po krste mali v hoteli na Zemplínskej šírave. U nás je tradícia, že na začiatku hostia dávajú do kočíka malému dary. Väčšinou venujú peniažky, aby sa malo dieťatko dobre. Nazbieralo sa nám 5 000 eur,“ povedala Lenka. Najviac ju prekvapili sestra a svokra, ktoré Marcelkovi doniesli košieľku polepenú britskými librami, dostal aj cumeľ so zlatou retiazkou.

5-chodové menu

Hostia si pochutili na päťchodovom menu – predjedlom bol obložený tanier, nasledoval hovädzí vývar, kotlíkový guláš, plnený rezeň a bravčový plátok so šunkou a syrom. Nechýbalo veľa zákuskov, len hostia doniesli 7 tort. „Mali sme aj švédske stoly s prasiatkami, kačkami, kolenami, klobáskami a slanými tortami. Vypilo sa asi 200 litrov alkoholu,“ prezradila mamina.

Čítať viac:  Z rozkošnej detskej hviezdy je dnes krásna mladá dáma!

Zaspieval aj Reza

Čerešničkou na torte boli prominentní hostia Reza Givili a Božka Candráková, s ktorým rodinka dobre vychádza. „Aj nám Reza zaspieval. Veď on je taký náš,“ pokračuje Lenka. „Cítil som sa tam dobre, ja milujem rómske bašavely, rád by som sa naučil aj ich jazyk,“ prezradil Reza. Či za vystúpenie niečo dostal, však konkretizovať nechcel. Zábava pokračovala do druhej nadránom a hostia odchádzali spokojní. Krstiny vyšli rodinku na asi 12 000 €. „Marcelko je naše tretie dieťa. Všetky sme krstili rovnako. Je to u nás taká tradícia, iný krst si ani neviem predstaviť. Chceme, aby nikomu z hostí nič nechýbalo a aby odchádzali všetci sýti a spokojní,“ dodala Lenka na záver.

Lenka a Milan Krveľovci sú na synčeka pyšní, rozširovať rodinu však už neplánujú.
Krstiny za 30 000 eur, ktoré šokovali Slovensko: Marcelka obsypali peniazmi, no vrcholom bol príchod známej celebrity!
Čím luxusnejšie, tým lepšie
Etnologička Katarína Nádaská

V minulosti boli opulentné krstiny bežné v šľachtických rodoch a u bohatých mešťanov, dnes takéto okázalé oslavy robia najmä olaskí Rómovia, ktorí si potrpia na zlato v mnohých podobách, šperky a honosné stavby, no nechýbajú im ani dobré školy a vzdelanie. Tento životný štýl sa prejavuje nielen pri narodení, ale i svadbách či pohreboch, ide o prestíž rodiny. Jednoducho platí: čím luxusnejšie, tým lepšie.

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK
Diskusia. Čo si o tom myslíte?