Ilustračné foto: pexels.com
Iba deväťročné dievčatko okúsilo kvôli chybe lekárnika Metadon.

Ruby-Mai Bell z Nottinghamu mali dať v lekárni antibiotiká, namiesto toho jej však dali Metadon. Metadon je syntetický opioid, ktorý sa využíva v lekárstve ako analgetikum pre liečbu závislosti na narkotikách. Jej mama Donna Buckley nič netušiac, dala svojej dcére rovno dve lyžičky. Všetko si uvedomila až keď jej pri dverách zaklopal vystrašený lekárnik, ktorý ju informoval o hrozivej chybe.

„Ruby si šla ľahnúť, ja som ju skontrolovala a bola skutočne ospalá. Jej oči sa doslova váľali, vtedy som si povedala, že jej už liek nedám,“ hovorí mama, ktorá v tom čase ešte nič netušila.

Krátko na to jej však pri dverách zaklopal lekárnik a ozrejmil jej, čo sa stalo. Povedal, že Ruby bude v poriadku, no bolo potrebné, aby šla na druhý deň na prehliadku k lekárovi. ,,Bola som hysterická. Toto nie je možné. Myslela som si, že o ňu prídem, keď som začula slovo Metadon,“dodáva Donna.

„Bojím sa brať lieky, pretože mi dali zlé a cítila som sa kvôli nim strašne,“hovorí Ruby, ktorú jej rodičia vzali do nemocnice, hneď ako sa dozvedeli, čo sa stalo. Lekáreň momentálne vyšetrujú. Ruby je, našťastie, v poriadku, informuje metro.co.uk.


Diskusia: Čo si o tom myslíte?

Čítať viac:  Školské obedy naprieč svetom