Ilustračné foto.
Matka troch detí (10, 5, 4) v Trnavskom kraji opustila svoje ratolesti a na tri dni na ne úplne zabudla. Najstaršia dcéra sa starala o dvoch svojich mladších súrodencov, pokým nezavolali políciu a sociálku. Krkavčia matka už pozná svoj trest!

Matka nechala tri svoje deti (10, 5, 4) v izbe ubytovne v Hlohovci a na tri dni “zmizla.”  O dvoch mladších súrodencov sa starala najstaršia dcéra, ale dospelú matku im úplne nemohla nahradiť. “Nikto nevedel, kde je tá ich mater. Tie malé deti plakali, a tak zavolali policajtov a sociálku. Bolo to hrozné, keď tie deti s plačom odvážali,” povedala suseda z ubytovne. Deti boli najskôr v trnavskej nemocnici, súd však rýchlo rozhodol o ich umiestnení do deského domova.

Po obžalobe z trestného činu opustenia dieťaťa súd nezodpovednej matke nedávno vymeral trest tri roky s podmienenčným odkladom na tri roky. Zároveň jej uložil povinnosť podrobiť probačnému dohľadu a zúčastniť sa na programe sociálneho výcviku alebo inom výchovnom programe. “Rozsudok je právoplatný,” povedala pre Čas.sk hovorkyňa Krajského súdu v Trnave Jana Kondákorová.

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK
Diskusia. Čo si o tom myslíte?
Čítať viac:  Obrovské zúfalstvo a dojemné náreky: Janka († 18) a Lucku († 17) z havarovaného džípu pochovali v bielych truhlách